Üçgen Sigorta

  Vatan Cd. Rıza İşhanı Kat:2 No:202 ( / Konya / Türkiye)
  090-332-3225112
  Osman Karaca (Bakım Onarım Mühendisi)

  Ürün Etiketleri

  Zorunlu Trafik Sigortası

  • Ürün Adı : Zorunlu Trafik Sigortası

  Ürün Hakkında

  TRAFİK SİGORTASI

  A) İŞLETENİN TRAFİK (ZORUNLU MALİ SORUMLULUK ) SİGORTASI

  Motorlu aracın işletilmesi sırasında, üçüncü şahısların ölümü, yaralanması ve maddi zararlara sebebiyet verilmesi halinde, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’ na göre işletene düşen hukuki sorumluluğu teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

  Trafik poliçesinin primleri ve limitleri ile uygulama esasları Hazine Müsteşarlığı`nca belirlenip resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girer. Bunlar tüm sigorta şirketlerinin uygulamak zorunda olduğu esaslardır. Trafik sigortası motorlu aracın işleteni adına düzenlenir.

  B) MOTORLU ARAÇLARLA İLGİLİ MESLEKİ FAALİYETTE BULUNANLAR MALİ SORUMLULUK SİGORTASI

  Motorlu araçlarla ilgili mesleki faaliyetlerde bulunan teşebbüsler; gözetim, onarım, bakım, alım-satım, araçta değişiklik yapılması veya benzeri bir amaçla kendilerine bırakılan araçların neden olacağı zararlardan dolayı Karayolları Trafik Kanunu’ na göre aracın asıl işleteni gibi sorumludurlar.

  Mesleki Sorumluluk Sigortası, yukarıda belirtilen alanlarda faaliyet gösteren meslek sahipleri tarafından yaptırılan ve meslek sahiplerinin hukuki sorumluluğu teminat altına alan zorunlu bir sigortadır.

  Tümünü göster

  Firmanın Diğer Ürünleri

  Firmaya ait başka ürün bulunamamıştır.
  Üçgen Sigorta
  Vatan Cd. Rıza İşhanı Kat:2 No:202 ( / Konya / Türkiye)
  090-332-3225112
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir