Zorlu Holding'ten dünya saati uygulamasına destek

  • Yazı boyutu
Zorlu Holding'ten dünya saati uygulamasına destek

Zorlu Holding'ten dünya saati uygulamasına destek

Zorlu Holding, dünyadaki çevre sorunlarına ve iklim değişikliğiyle mücadeleye dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından yürütülen "Dünya Saati" (Earth Hour) kampanyasına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da destek verecek. Holding binası ile grup şirketlerine ait üretim tesisleri, 23 Mart Cumartesi günü 20.30 - 21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek uygulama için ışıklarını kapatacak.
     Şirketten yapılan açıklamaya göre, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek uygulama için başta Zorlu Holding ve Zorlu Center olmak üzere Zorlu Gayrimenkul, Vestel, Korteks, Zorluteks ve Zorlu Enerji Grubu'na ait tüm üretim tesisleri ile binalarının, güvenlik amacıyla kullanılan aydınlatmalar dışındaki ışıkları bir saatliğine söndürülecek.
     Türkiye'de de 2008 yılından bu yana yoğun ilgi gören kampanyayı, 2012'de 400'ün üzerindeki kurum ışıklarını kapatarak destekledi. Geçen yıl bireysel ve kurumsal desteğin yanı sıra, Boğaziçi Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Saat Kulesi, Kastamonu Kalesi, Ankara Opera Binası ile Küçüksu Kasrı'nın ışıkları sembolik olarak bir saatliğine kapatıldı.
     "Dünya Saati" kampanyası, 2007'de Avustralya'nın Sydney kentinde binlerce kişinin katılımıyla başladı. Mart ayının son Cumartesi günü 20.30-21.30 arasında ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleşen hareket kısa süre içinde küresel bir kampanya haline geldi.
     "Dünya Saati", dünyanın geleceği için birey ve kurumlara sorumluluklarını hatırlatmayı ve onları iklim değişikliği ile mücadele konusunda karar almaya teşvik etmeyi hedefliyor. Kampanyada bugüne kadar, aralarında Avusturalya'dan Sydney Opera binası, Çin'den Kuş Yuvası Stadyumu, Mısır'dan Gize Piramitleri, Fransa'dan Eyfel Kulesi, Amerika'dan Empire State, İstanbul'dan Boğaziçi Köprüsü'nün de bulunduğu binlerce sembolik yapı yer aldı.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir