Zorlu Enerji'ye Euromoney'den "Yılın Anlaşması" ödülü

  • Yazı boyutu
Zorlu Enerji'ye Euromoney'den "Yılın Anlaşması" ödülü

Zorlu Enerji'ye Euromoney'den "Yılın Anlaşması" ödülü

Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, İsrail'de enerji pazarının en önemli oyuncularından olduklarını belirterek, "Önümüzdeki dönemde ilave yatırımlarla bu bölgede büyümeyi planlıyoruz" dedi.
     Zorlu Enerji'nin İsrail'deki Ashdod ve Ramat Negev doğal gaz santrallerine "Yılın Anlaşması" ödülü verildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin yüzde 42,15 oranında ortak olduğu İsrail'de faaliyet gösteren 55 MW elektrik ve 40 ton/saat buhar üretim kapasitesine sahip Ashdod ile 120 MW elektrik ve 70 ton/saat buhar üretim kapasiteli Ramat Negev doğal gaz santral projelerinin finansmanı için imza attığı 1,1 milyar İsrail Şekeli (yaklaşık 530 milyon lira) tutarındaki kredi anlaşması, finans dünyasının en prestijli yayınlarından Euromoney Group'a bağlı Project Finance Dergisi tarafından "Yılın Anlaşması" ödülüne layık görüldü.
     Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, "Yurt dışındaki yatırımlarımızla imza attığımız başarılı işlerin, uluslararası saygınlıktaki Project Finance Dergisi tarafından ödüle layık görülmesi bizim için büyük bir gurur kaynağı... Proje finansmanı geçtiğimiz ağustos ayında tamamlanan bu yatırımlarımız, İsrail'de özel sektör tarafından yapılan ilk kojenerasyon santralleri olacak" dedi.
     Toplam kurulu güçleri 175 MW olan Ashdod ve Ramat Negev santrallerinin inşaat çalışmalarını 2014 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedeflediklerini belirten Ak, Ashkelon bölgesinde ortağı oldukları 800 MW kapasiteli Dorad Doğal Gaz Çevrim Santrali'ni ise bu yıl tamamlamak için çalışmaları sürdürdüklerini ifade etti.
     Ak açıklamasında, "İsrail'de enerji pazarının en önemli oyuncularındanız. Önümüzdeki dönemde ilave yatırımlarla bu bölgede büyümeyi planlıyoruz. Her geçen gün önemi artan enerji sektöründeki fırsatları değerlendirerek, bölgesel güç olma yolundaki hedefimize daha fazla yaklaşıyoruz" ifadelerini kullandı.
    
     Muhabir. Murat Birinci
    

Bu haberi 113 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir