Zorlu Enerji Grubu'ndan "İsrail haberleri" açıklaması: -"Bugünkü İsrail kaynaklı haberlerde yer…

  • Yazı boyutu
Zorlu Enerji Grubu'ndan "İsrail haberleri" açıklaması:
     -"Bugünkü İsrail kaynaklı haberlerde yer…

Zorlu Enerji Grubu'ndan "İsrail haberleri" açıklaması: -"Bugünkü İsrail kaynaklı haberlerde yer aldığı üzere, Leviathan sahasındaki doğal gazın, deniz altından bir boru hattıyla Türkiye'ye getirilmesi için resmi bir temas ve girişimde bulunmadık"

Zorlu Enerji Grubu, bugün basında yer alan İsrail kaynaklı haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı.
     Yapılan açıklamada, Zorlu Enerji Grubu'nun, İsrail'de enerji pazarının en önemli oyuncularından biri durumunda olduğu belirtildi.
     "Ashkelon bölgesinde, ortaklığımızın bulunduğu 800 MW kapasiteli Dorad Doğal Gaz Çevrim Santrali'ni bu yıl tamamlamak için çalışıyoruz" denilen açıklamada, yine İsrail'de ortak olunan ve toplam kurulu güçleri 175 MW olan Ashdod ve Ramat Negev santrallerinin inşaat çalışmalarına da devam edildiği bilgisini verildi.
     Açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Bugünkü İsrail kaynaklı haberlerde yer aldığı üzere, Leviathan sahasındaki doğal gazın deniz altından bir boru hattıyla Türkiye'ye getirilmesi için resmi bir temas ve girişimde bulunmadık.
     Devam eden yatırımlarımızı değerlendirmek üzere İsrail'de yaptığımız toplantılarda, zaman zaman bu konu gündeme geldi. Ancak Grubumuz tarafından konuyla ilgili resmi bir girişim ve görüşme yapılması söz konusu değildir."
    
    
    

Bu haberi 184 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir