Ziraat mühendisi alınacak !

  • Yazı boyutu
Ziraat mühendisi alınacak !

Çeşitli branşlarda alınacak 234 mühendis kadrosu için kooperatif ortağı ve kurum personeli çocuklarına yüzde 20 kontenjan ayrıldı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, çeşitli branşlarda 234 ziraat mühendisi alacaklarını açıkladı.
     Kutlu, yazılı açıklamasında, kooperatif olarak hizmetlerini artırarak devam ettirebilmeleri amacıyla halen bin 400 ziraat mühendisine ek olarak çeşitli branşlarda 234 ziraat mühendisi alacaklarını bildirdi.
     Mühendis kadroları için kooperatif ortağı ve kurum personeli çocuklarına yüzde 20 kontenjan ayrıldığını belirten Kutlu, başvurmak isteyenlerin ÖSYM tarafından 10-11 Temmuz 2010 ve 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılan KPSS Lisans sınavına girmiş ve KPSS 1,2,3,4,5 puan türlerinin birinden en az 50 puan almış olmaları gerektiğini kaydetti.
     Kutlu, bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancı izin belgesi olanların bölüm ve KPSS şartı aranmaksızın müracaat edebileceklerini, bu durumdaki başvuru sahiplerinin ayrıca mülakata çağrılacağını belirtti.
     Açıklamada ayrıca, bugün başlayan ve 22 Haziran Cuma günü sona erecek başvuruların, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği internet sitesinden yapılacağı ve adayların iş talep formlarında görev yeri olarak yalnızca bir tercih yapabilecekleri, birden fazla tercih yapanların ve iş talep formu dolduranların müracaatlarının kabul edilmeyeceği ifade edildi.
     Başvurularda adayların puan türlerinden en yüksek olanı tercih etmeleri gerektiğini belirtilirken, her görev yeri ve bölüm için tespit edilen ihtiyacın beş katı adayın mülakata çağrılacağı sıralamada en sonda yer alan adayın puanı ile aynı puana sahip diğer adayların olması alinde bu puana sahip adayların tümünün mülakata çağrılacağı kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 249 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir