Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dağcan: "Önümüzdeki günlerde jeopolitik sorunlar…

  • Yazı boyutu
Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dağcan:
  "Önümüzdeki günlerde jeopolitik sorunlar…

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dağcan: "Önümüzdeki günlerde jeopolitik sorunlar nedeniyle yaşanması muhtemel finans daralmasında piyasayı yalnız bırakmama düşüncesindeyiz" -"Piyasayı yeniden regüle etmek düşüncesindeyiz. Oturarak bankacılık yapma döneminin kapandığının farkındayız"

Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Dağcan, "jeopolitik sorunlar nedeniyle" yaşanması muhtemel finans daralmasında, "piyasayı yalnız bırakmama" düşüncesinde olduklarını belirtti.
     Gaziantep Ticaret Odası'ndan (GTO) yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yusuf Dağcan ve beraberindeki üst düzey yöneticiler, GTO'yu ziyaret etti. GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan, GTO Meclis Başkanı Zeki Yağcı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Ziraat Bankası yöneticileri, yeni dönemde reel sektöre yönelik uygulamaları hakkında bilgi verdi.
     Yusuf Dağcan, bankalarının yaptığı yeniliklerle daha hızlı ve erişilebilir hale geldiğini belirtti. Reel sektöre yönelik revizyonlar yaptıklarını aktaran Dağcan, personel anlamında da revizyon içerisinde olduklarını, donanımlarının arttığını vurguladı.
     Reel sektöre yönelik yeni alışkanlıklar edindiklerini kaydeden Dağcan, şöyle devam etti:
     "Piyasayı yeniden regüle etmek düşüncesindeyiz. Oturarak bankacılık yapma döneminin kapandığının farkındayız. Sadece Gaziantep'te reel sektöre hizmet vermek üzere 4 yeni şube oluşturduk. Artık sahadayız. Yola çıktık ve yürüyüşümüze başladık. Doğru yolda inançla yürüyoruz. Bu yolda iş adamlarımızla el ele birlikte yürümek istiyoruz. Hatalarımızı eksiklerimizi, bizlere söyleyeceksiniz, bizler düzelteceğiz. Banka olarak her anlamda yapılanma içerisindeyiz, altyapımızı büyük oranda yeniledik. Bankanın eski görünümünden ve anlayışından hızla uzaklaştık. Önümüzdeki günlerde jeopolitik sorunlar nedeniyle yaşanması muhtemel finans daralmasında piyasayı yalnız bırakmama düşüncesindeyiz. Kısacası biz, sizlerle birlikte olmaya ve hareket etmeye hazırız."
    
     -GTO Başkanı Aslan-
    
     GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan da Ziraat ve Halk Bankası'nın kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Ziraat Bankası'nın geçmişte daha çok tarımsal alanda faaliyet gösterdiğini ve reel sektöre uzak bir yapı içerisinde olduğunu dile getiren Aslan, bankanın son dönemdeki gelişim ve değişimini takdirle gözlemlediklerini ifade etti.
     Reel sektöre sağlanan değişim ve gelişiminin iş dünyasını mutlu ettiğini dile getiren Aslan, şunları kaydetti:
     "Gaziantep gibi ticaret ve sanayi kentlerinde Ziraat Bankası'nın reel sektörle iç içe olması, her iki tarafın da faydasına olacaktır. Firmalarımızın finans kaynaklarına kolay ulaşımının sağlanması gerektiğini söylüyoruz. Ziraat Bankası'nın bu yönde attığı adımlar gelecek için umut verici. Özellikle yabancı ülkelerde iş yapan firmalarımızın teminat mektubu konusunda yaşadığı soruna da çözüm bulunması durumunda önemli bir sıkıntı ortadan kalkmış olacaktır. İş dünyası, kendisine 1 gelene 10 gider. Bankalar ve yöneticileri bunu asla göz ardı etmemeli."
    
    
    

Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir