Ziraat Bankası'nca usulsüz kredi kullandırıldığı iddiası

  • Yazı boyutu
Ziraat Bankası'nca usulsüz kredi kullandırıldığı iddiası

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü:"Banka yönetimi, konu ile ilgili süreci genel bankacılık 2 teamül ve uygulamaları doğrultusunda sürdürmektedir"

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'nce, "usulsüz kredi" iddialarına ilişkin, söz konusu krediyle ilgili incelemenin BDDK tarafından yapıldığı hatırlatılarak, banka yönetiminin, konu ile ilgili süreci genel bankacılık teamül ve uygulamaları doğrultusunda sürdürdüğü belirtildi.
     Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, CHP Milletvekilleri Aykut Erdoğdu ve Sezgin Tanrıkulu'nun, 19 Eylül 2012 tarihinde düzenlediği basın toplantısında, "Ziraat Bankası'nca kullandırılan bir takım usulsüz kredilere" ilişkin iddialarda bulunduğu ifade edildi.
     Yetkili mercilerin talebi üzerine, iddialara konu olan krediyle ilgili incelemenin BDDK tarafından yapılmaya başlandığı anımsatılan açıklamada, banka yönetiminin, konu ile ilgili süreci genel bankacılık teamül ve uygulamaları doğrultusunda sürdürdüğü, istenilen ve sır bahanesiyle temin edilemediği iddia edilen bilgi ve belgelerin verilemiyor olmasının, Bankacılık Kanunun ilgili maddesi uyarınca yasal düzenlemeler gereğince olduğu kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 208 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir