Ziraat Bankası'na 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

  • Yazı boyutu
Ziraat Bankası'na 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Ziraat Bankası'na 700 milyon dolarlık sendikasyon kredisi

Ziraat Bankası, uluslararası piyasalardan toplam 700 milyon dolar tutarında iki ayrı dilimden oluşan, 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi sağladı.
     Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ziraat Bankası dün, 20 ülkeden 40 bankanın katılımcı olarak yer aldığı 228,5 milyon dolar ve 322,5 milyon avro olmak üzere toplam 700 milyon dolar tutarındaki 1 yıl vadeli LİBOR+100 bps ve EURİBOR+100bps maliyetli dış ticaretin finansmanı amaçlı sendikasyon işlemine imza attı.
     Açıklamada, işlemin Ziraat Bankası'nın uluslararası piyasalardan sendikasyon yöntemi ile temin ettiği ilk borçlanma işlemi olduğu belirtilerek, imza töreninin sendikasyona iştirak eden bankaların katılımlarıyla 12 Nisan'da İstanbul'da gerçekleştirilmesinin planlandığı kaydedildi.
     Sendikasyon işlemine katılan 40 bankanın toplam taahhüdünün 865 milyon dolar olarak gerçekleştiği, Ziraat Bankası'nın ise borçlanma statejilerine uygun olarak işlemi 700 milyon dolar seviyesinde kapattığı bildirildi. İşlemde, Banc of America Securities Limited'in koordinatör olarak görev aldığı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 226 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir