Ziraat Bankası: -"Mersinli tarımsal üreticilerin kredi borçlarının Bankamız düzenlemeleri…

  • Yazı boyutu
Ziraat Bankası: 
  -"Mersinli tarımsal üreticilerin kredi borçlarının 
  Bankamız düzenlemeleri…

Ziraat Bankası: -"Mersinli tarımsal üreticilerin kredi borçlarının Bankamız düzenlemeleri doğrultusunda yapılandırılması için her türlü kolaylık, destek sağlanmaktadır"

Ziraat Bankası'nca, Mersinli tarımsal üreticilerin kredi borçlarının, Bankanın düzenlemeleri doğrultusunda yapılandırılması için her türlü kolaylık ve desteğin sağlandığı bildirildi.
     Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada, Mersin'deki çeşitli yerel basın organlarında, Ziraat Bankası'nın "Doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri'ne olan borçlarının ertelenmesine ilişkin 31.07.2012-3570 ve 24.09.2012-3789 sayılı Bakanlar Kurulu Kararları" kapsamı dışında kalan üreticiler üzerindeki kredi alacaklarının tahsili için üreticilere ait arazi ve gayrimenkullerin satışlarının yapılmakta olduğu yönünde haberlerin yayınlandığı belirtildi.
     Bankanın, ilgili Bakanlar Kurulu kararları doğrultusunda yapılacak borç erteleme işlemlerinin kapsamı ve erteleme koşullarına ilişkin çerçeve içerisinde hareket ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Ancak, çeşitli nedenlerle kararlarda belirtilen koşulları sağlayamayan ve bu nedenle borçları kararlar kapsamında ertelenemeyen üreticilerimizden geçici ödeme sıkıntısı içerisinde olanların borçları Ziraat Bankası tarafından genel bankacılık teamülleri doğrultusunda ertelenebilmekte veya yeniden yapılandırılabilmektedir. Gerek iklim koşullarından gerekse diğer muhtelif nedenlerden ötürü bazı dönemlerde ödeme güçlüğü içerisine düşen üreticilerimizin faaliyetlerinde aksama yaşanmaması için Ziraat Bankası, müşterilerine iyi günlerinde olduğu gibi zor günlerinde de destek olmaya devam edecektir. Mersinli tarımsal üreticilerin durumları da bu çerçevede değerlendirilmekte, kredi borçlarının Bankamız düzenlemeleri doğrultusunda yapılandırılması için her türlü kolaylık, destek sağlanmaktadır."
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir