Ziraat Bankası 179 gün vadeli bono ihraç edecek

  • Yazı boyutu
Ziraat Bankası 179 gün vadeli bono ihraç edecek

Ziraat Bankası 179 gün vadeli bono ihraç edecek

Ziraat Bankası tarafından 15 ile 17 Ekim tarihleri arasında 179 gün vadeli, 500 milyon lira nominal tutarlı banka bonosu ihraç edilecek.
     Ziraat Bankası açıklamasına göre, Ziraat Bankası'nca 15, 16, 17 Ekim tarihlerinde 179 gün vadeli, 500 milyon lira nominal tutarlı banka bonosu ihraç edilecek.
     Talep gelmesi durumunda ek olarak 300 milyon lira nominal değerli banka bonoları da satışa sunulacak. Ziraat Bankası Bonosu ek getirisi benzer vadedeki Devlet Tahvillerinin bileşik getirisi üzerine yüzde 0,60 olarak bulunuyor. Ziraat Bankası Bonosu'nun minimum satış tutarı kurumsal yatırımcılarda 1000 lira, bireysel yatırımcılarda 100 lira nominal değerli olup, minimum talep miktarından sonraki talep aralıkları kurumsal yatırımcılarda 1000 TL, bireysel yatırımcılarda 5 lira nominal değerde ve katları şeklinde olacak. İMKB Tahvil ve Bono Piyasası'nda işlem görecek olan Ziraat Bankası Bonosu'nun ikincil piyasada da alım-satımı mümkün olacak.
     Düşük faiz ortamında yatırımcılar tarafından alternatif yatırım aracı olarak tercih edilebilen Ziraat Bankası Bonosu/Tahvili, gelir vergisi stopaj oranlarının Hazine Bonosu ve Devlet Tahvili stopaj oranları ile eşit oranlara sahip olması (%10), mevduata göre yüzde 5 oranında vergi avantajı sağlaması, Hazine Bonosu ve Devlet Tahvilinin üzerine verilen ek getiri sayesinde müşterilerine daha yüksek getiri elde etme fırsatı sunuyor.
     Talep toplama işlemleri Ziraat Bankası ve Ziraat Yatırım şubeleri, Ziraat Bankası ATM'leri, Ziraat Bankası ve Ziraat Yatırım internet şubeleri, Ziraat Bankası "444 00 00" telefon bankacılığı ve "44 44 979" no'lu Ziraat Yatırım danışma hattı aracılığı ile kabul edilecek.
    
    
    

Bu haberi 138 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir