Zafer Havalimanı'nın çevresi "endüstri bölgesi" olacak -Kütahya Valisi Çiftçi: "Havalimanı…

  • Yazı boyutu
Zafer Havalimanı'nın çevresi "endüstri bölgesi" olacak
  -Kütahya Valisi Çiftçi: "Havalimanı…

Zafer Havalimanı'nın çevresi "endüstri bölgesi" olacak -Kütahya Valisi Çiftçi: "Havalimanı çevresinde yaklaşık 10 bin dönüm alandaki üç farklı bölgede, teknolojik ve makineleşme oranı yüksek bir yerleşim yeri kurulacak"

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, bölgesel Zafer Havalimanı çevresinde yaklaşık 10 bin dönüm alandaki üç farklı bölgede, teknolojik ve makineleşme oranı yüksek bir yerleşim yeri kurulacağını bildirdi.
     Çiftçi, Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak illerine hizmet veren Kütahya'nın Altıntaş ilçesindeki Zafer Havalimanı'nda düzenlediği basın toplantısında, buraya Kütahya'nın bazı ilçelerinden daha rahat ulaşımın sağlanması amacıyla Altıntaş-Aslanapa yolunun yapımı için İl Özel İdaresi'ne 5 milyon lira ödenek aktarıldığını söyledi.
     Havalimanıyla ilgili üç ilin önemli beklentilere sahip olduğunu belirten Çiftçi, yaklaşık bir yıldır Zafer Kalkınma Ajansı ve diğer illerin yöneticileriyle altyapı çalışmaları yaptıklarını ifade etti.
     Çiftçi, Zafer Havalimanı çevresinin gelişim planlarını hazırlayıp paydaş kuruluşlara gönderdiklerini dile getirerek, onlardan gelecek önerileri dosyaya ekleyip projeleri uygulamaya başlayacaklarını anlattı.
     Havalimanı çevresinin yapılandırılmasına yönelik çalışmalarının sürdüğü bilgisini veren Çiftçi, şöyle konuştu:
     "Havalimanı çevresinde yaklaşık 10 bin dönüm alandaki üç farklı bölgede, teknolojik ve makineleşme oranı yüksek bir yerleşim yeri kurulacak. Burası bir endüstri bölgesi olacak. Buna benzer yerleşim yerlerini diğer illerimizin valilileriyle yurt dışında inceledik. Gezip gördüğümüz yerler, şu anda dünyaya bilgi ve teknoloji ihraç ediyor. Biz de en geç 2023 yılına kadar burada endüstri bölgesini faaliyete geçireceğiz."
     Çiftçi, Kütahya, Uşak ve Afyonkarahisar'ın kalkınmasının, Zafer Havalimanı sayesinde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 363 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir