Ukla Abroad Yurtdışı Eğitim Kariyer Danışmanlığı

  Bursa Merkez: Hüdavendigar Mh. Büklüm Cd. Birleşik Apt. 2/2 Osmangazi, BURSA Ankara Şube: Tunus Cd. Belkıs Apt. 65/9 Kavaklıdere, Çankaya, ANKARA İzmir Şube: Sevgi Yolu 1379 Sk. Akın İşhanı Zemin Kat, Çankaya, İZMİR ( / Bursa / Türkiye)
  090-224-2343600 090-224-2343602
  Bülent Peker (Firma Sahibi / Ortağı)

  Yurtdışında Dil Eğitim Programları

  • Ürün Adı : Yurtdışında Dil Eğitim Programları

  Ürün Hakkında

  Uzmanlara göre bir dilin “native” (anadil) düzeyinde en sağlıklı ve kolay öğrenileceği yaş 0-2 yaş aralığıdır. Bu yaş aralığı bazen 2-4 yaş arasına kadar da çıkabilmektedir. Bu yaşlardan sonra öğrenilen herhangi bir dil, beynin ana dili öğrendiği ve yönettiği kısmında değil, farklı fonksiyonları ve motorları tarafından tutulmaktadır. Bu durum yaş ilerledikçe dil öğreniminin biyolojik açıdan zorlaşmasının da sebebini teşkil eder.

  Dolayısıyla, bu sebeplerden kaynaklanan öğrenme zorluklarının üstesinden gelebilmek ve bir yabancı dili en sağlıklı biçimde öğrenebilmek için bir takım ek çabaların sarf edilmesi ve öğrenmenin değişik uygulama ve yöntemlerle desteklenmesi gerekir.

  Eğitim sektöründe yer alan bizlerin bu anlamda inandığı ve savunduğu çok önemli birkaç unsur vardır. Buna göre, bir yabancı dili özellikle küçük yaşlardan sonra en iyi şekilde öğrenebilmek ve başarıya ulaşabilmek için;

  1-) “Sağlıklı bir eğitim almanız” ve
  2-) “O yabancı dile kendinizi olabildiğince maruz bırakmanız gerekmektedir.”

  Bu seçeneklerden 1.sini kendi ülkenizde de uygulamanız ve belirli bir düzeye kadar başarıya ulaşmanız pekala mümkündür. Hatta UKLA Abroad Eğitim Danışmanları olarak bizler, “başlangıç” (beginner) veya “temel” (elementary) düzeyinde dil bilgisine sahip olup da özellikle çok kısa bir süre için yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimize bunu yapmamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü bu seviyeler dilinizin iskeletinin henüz oluşmadığı seviyelerdir. Bu seviyelerde dil bilgisiyle yurtdışında geçireceğiniz kısa bir süre sizin için akıllı (rantabl) bir yatırım olmayacaktır. Bu durumdaki bir kişinin bu seviyeler ile yurtdışında kısa bir süreliğine bir dil eğitim programına yatırım yapmasındansa, çok daha düşük maliyetlerle bu yatırımı kendi ülkesinde yapması daha mantıklıdır.

  Fakat, söz konusu olan 2.seçenek olduğunda olayın boyutu biraz daha değişmektedir. Zira, her ne kadar iyi bir eğitim alırsanız alın, Türkiye koşullarında kendinizi bir yabancı dile maksimumda maruz bırakmak çok zordur. Haftada 20 saatlik bir eğitim bile alsanız, eğitiminiz bittiğinde ve sınıftan çıktığınızda hayat Türkçe devam ediyordur ve siz köşedeki markete girdiğinizde isteğinizi kendi dilinizle dile getirmek zorundasınızdır.

  İşte bu nedenledir ki; bizlere gelen öğrencilerimizden neredeyse %90’ı kendini gramatik anlamda yeterli görse de pratik anlamda haklı olarak yeterli görmemektedir. Hatta bazen benzer söylemleri orta üstü (upper-intermediate) ve ileri (advanced) seviyede dil bilgisine sahip olan arkadaşlarımızdan bile duyabilmekteyiz.

  Dolayısıyla, bir yabancı dili öğrenmenizin ve geliştirmenizin en iyi yolu kendinizi maksimumda o dile maruz bırakmanızdır. Buysa doğal olarak en sağlıklı biçimde o dilin konuşulduğu ülkede mümkündür. Yurtdışında alınacak olan ve doğru planlanmış bir dil eğitimi size hayatınızın geri kalanında sayısız kazançlar sağlayacaktır.

  Neden bir Eğitim Danışmanlık Firması’yla çalışmalısınız?
  Unutmayınız ki; her şeyde olduğu gibi dil eğitiminde de başarıya ulaşmanız için, mevcut durumunuz, ihtiyaçlarınız ve ulaşmak istediğiniz amaçlarınızla örtüşen doğru planlamayı yapmanız ve doğru seçenekleri tespit etmeniz gerekmektedir. Binlerce seçenek arasından kendinize en uygun alternatifi tespit etmek her zaman için kolay olmayabilir. Hatta, yapacağınız yanlış seçimler sizi sonuca ulaşmak bir tarafa, ulaşmak istediğiniz hedeften bile uzaklaştırabilir.

  Kaldı ki, ülkemizde bu alanla ilgili birçok hizmet çoğu kurum tarafından ücretsiz olarak sizlere sunulmakta ve sürecin her aşamasında destek almanız mümkün olmaktadır.

  İşte bu noktada sizlere tavsiyemiz, bu alanda uzmanlaşmış kurumlardan ve kişilerden profesyonel destek almanızdır. Zira eğitimin bütün dallarında olduğu gibi, bu alan da bilgi ve tecrübe gerektirir. Bu sebeple destek almak istediğiniz kişi ve kurumların, sadece “aracılık” veya “acente” mantığıyla çalışan d

  Tümünü göster
  Ukla Abroad Yurtdışı Eğitim Kariyer Danışmanlığı
  Bursa Merkez: Hüdavendigar Mh. Büklüm Cd. Birleşik Apt. 2/2 Osmangazi, BURSA Ankara Şube: Tunus Cd. Belkıs Apt. 65/9 Kavaklıdere, Çankaya, ANKARA İzmir Şube: Sevgi Yolu 1379 Sk. Akın İşhanı Zemin Kat, Çankaya, İZMİR ( / Bursa / Türkiye)
  090-224-2343600
  e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir