Yurt dışındaki memur aylığında düzenleme -Sürekli görevle yurt dışında bulunan memurlara…

  • Yazı boyutu
Yurt dışındaki memur aylığında düzenleme 
  -Sürekli görevle yurt dışında bulunan memurlara…

Yurt dışındaki memur aylığında düzenleme -Sürekli görevle yurt dışında bulunan memurlara ödenecek aylığın hesabında dikkate alınan katsayıda artışa gidildi

Sürekli görevle yurt dışında bulunan memurlara ödenecek aylıkların hesabında dikkate alınan katsayı 1 Ocak 2013'ten itibaren artacak.
     Sürekli Görevle Yurt Dışında Bulunan Memurlara Ödenecek Aylıklara İlişkin Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.
     Karara göre, yurt dışı aylığının hesaplanmasında esas alınan ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan aylık gösterge tablosundaki rakamların aylık tutara çevrilmesinde uygulanacak katsayı 0,05592'den 0,073737'ye çıkacak.
     Kararla, daha önce aylığın hesabında dikkate alınan yüzde 15 gelir vergisi, yüzde 16 emekli keseneği, binde 6 oranında damga vergisi gibi unsurlar kaldırıldı.
     Karara göre, ek gösterge, memuriyet taban aylığı ve kıdem aylığı ile yabancı dil tazminatı göstergelerinin bunlar için tespit edilen yurt içi katsayılarla çarpılmasından elde edilen tutarlardan, "asgari geçim indirimi" tutarı da dikkate alınmak suretiyle her türlü kanuni kesintiler çıkarıldıktan sonra net tutar belirlenecek. Ayrıca bu tutardan asıl aylık üzerinden ilgili mevzuata göre yapılması gereken her türlü kanuni kesintiler de düşüldükten sonra kalan tutar yurt dışına transfer edilecek.
     Düzenlemeyle, kararın ekindeki emsal cetvellerde de değişikliğe gidildi.
     Karar, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olacak.
    
    
    

Bu haberi 258 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir