Yunus Emre Halk Çarşısı'ndaki yangın -ANKESOB Başkanı Yiğiner: -"Yangından zarar gören esnaf…

  • Yazı boyutu
Yunus Emre Halk Çarşısı'ndaki yangın
  -ANKESOB Başkanı Yiğiner:
  -"Yangından zarar gören esnaf…

Yunus Emre Halk Çarşısı'ndaki yangın -ANKESOB Başkanı Yiğiner: -"Yangından zarar gören esnaf mağdur olmayacak"

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner, Yunus Emre Halk Çarşısı'ndaki yangında işyerleri zarar gören esnafların mağduriyetlerinin giderileceğini belirterek, "Özellikle yangından mağdur olan ANKESOB meslek odalarına bağlı esnaf arkadaşlarımızın birikmiş aidat borçlarını almayacağız, bu borçları sıfırlayacağız" dedi.
     Yiğiner, yaptığı yazılı açıklamada, Yunus Emre Halk Çarşısı'ndaki yangında 680 esnafın mağdur olduğunu ifade ederek, olayda can kaybının olmamasının tek tesellileri olduğunu kaydetti.
     Olayda mağdur olanların zararlarının temin edilmesi yönünde çalışma yapacaklarını belirten Yiğiner, şu ifadeleri kullandı:
     "Özellikle yangından mağdur olan ANKESOB meslek odalarına bağlı esnaf arkadaşlarımızın birikmiş aidat borçlarını almayacağız, bu borçları sıfırlayacağız. Bu anlamda maddi yardımda da bulunacağız. Bu şekilde yaraların sarılmasına bir nebze de olsa katkı sağlamış olacağız."
     Yanan çarşının yerine, uluslararası standartlarda ve mode bir esnaf pazarının inşa edilmesi ve en kısa sürede hizmete konulması çalışmalarının yanında ve en büyük destekçisi olacaklarını kaydeden, bu konuda Vali Alaaddin Yüksel'in tüm kanalların kullanılmasını sağlayacağından emin olduklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir