Yunanistan -Yeni vergi tasarısı Parlamentoda kabul edildi

  • Yazı boyutu
Yunanistan
  -Yeni vergi tasarısı Parlamentoda kabul edildi

Yunanistan -Yeni vergi tasarısı Parlamentoda kabul edildi

Yunanistan'da, vergi kaçırılmasını önleyerek bütçe gelirlerini arttırmak amacıyla hazırlanan yeni vergi yasası parlamentoda onaylandı.
     Kısa bir süre önce, ülkeye AB ve IMF tarafından tahsis edilen 31,5 milyar Avro'luk yeni kredi diliminin ön koşulu olarak parlamentodan geçirilen 13,5 milyar Avro'luk ek tasarruf önlemlerinin bir parçası olarak hazırlanan tasarı, oy çoğunluğuyla kabul edildi.
     Hükümet ile muhalefet arasında yaşanan sert tartışmaların ardından yapılan oylamada, koalisyon hükümetini oluşturan Yeni Demokrasi Partisi (ND), Panhelenik Sosyalis Hareket (PASOK) ve Demokratik Sol (DİMAR) milletvekilleri tasarıya "Evet" derken, muhalefet milletvekillerinin büyük bölümü "Hayır" oyu kullandı. Bazı muhalefet milletvekilleri ise "Çekimser" kaldı.
     Yeni Vergi düzenlemesine göre, tüm vergi muafiyetleri kaldırılıyor, ücretlere ve emekli maaşlarına yüksek vergiler getiriliyor. Yıllık 42 bin Avro'nun üzerinde gelir gösterenler yüzde 42 oranında vergi ödeyecek. Ayrıca, 500 Avro'nun üzerindeki tüm alışverişler banka aracılığıyla yapılacak, vergi mükellefleri yıllık gelirlerine göre belirli bir oranda fiş ve fatura toplamak zorunda olacak.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir