Yunanistan -Maliye Bakanı Sturnaras: "Troyka ile anlaşmaya varılması için uzlaşı önemli"

  • Yazı boyutu
Yunanistan
  -Maliye Bakanı Sturnaras:
  "Troyka ile anlaşmaya varılması için uzlaşı önemli"

Yunanistan -Maliye Bakanı Sturnaras: "Troyka ile anlaşmaya varılması için uzlaşı önemli"

Maliye Bakanı Yannis Sturnaras AB Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası ve IMF temsilcilerinden oluşan troyka heyeti ile müzakerelerin iyi bir yolda olduğunu ancak iki taraf arasındaki fikir ayrılıklarının önemini koruduğunu söyledi.
     Başbakan Antonis Samaras ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, iyimser olduğunu ifade eden Sturnaras, Yunan hükümetinin uygulamak istedikleri ile troykanın 31.5 milyar avroluk kredi diliminin serbest bırakılması için talep ettikleri arasında bir köprünün kurulması için uzlaşmaya varılması gerektiğini kaydetti.
     Sturnaras, pazartesi günü yapılacak ve Yunanistan'ın ele alınacağı Eurogroup toplantısına kadar bir anlaşmaya varılacağından emin olduğunu ifade etti.
     Yapılan görüşmelerde önümüzdeki iki yıl için yapılacak 13.9 milyar avroluk tasarruf hedefine varılması için yapısal değişiklikler ve mali konsolidasyonu üzerine yoğunlaşıldığı, troyka ile Yunan hükümetinin 2013 yılı için alınacak tasarruf önlemlerinin 2.5 milyar avro kadar kısmı üzerinde anlaşamadığı bildiriliyor.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir