Yunanistan'ın borç sorunu -Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Yunanistan'a daha fazla zaman…

  • Yazı boyutu
Yunanistan'ın borç sorunu
  -Almanya Maliye Bakanı Schaeuble:
  -"Yunanistan'a daha fazla zaman…

Yunanistan'ın borç sorunu -Almanya Maliye Bakanı Schaeuble: -"Yunanistan'a daha fazla zaman vermek sorunların çözümü olmaz, bu daha fazla para anlamına gelebilir"

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan'a daha fazla zaman vermenin sorunların çözümü olmayacağını, bunun daha fazla para anlamına gelebileceğini bildirdi.
     Schaeuble, Süddeutsche Rundfunk adlı radyo ve televizyon kurumuna yaptığı açıklamada, Avro Bölgesi'nin, geçen yıl Atina ile yardım ve reform paketi konusunda yapılan müzakerelerde ekonomik olarak yerine getirebileceğinin sınırına geldiğini vurguladı.
     Daha fazla zaman vermenin sorunların çözümü olmayacağına işaret eden Schaeuble, "Bu, daha fazla para anlamına gelebilir" dedi.
     Schaeuble, burada cömertliğin değil, Avro Bölgesi'ni mali piyasalardaki güven eksikliğinden çıkarmak için bir yol bulmanın sözkonusu olduğunu belirterek, bunun için de AB Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası (AB) ve Uluslararası Para Fonu'dan (IMF) oluşan Troyka'nın Eylül ayındaki raporunun beklenmesi gerektiğine dikkati çekti.
     Öte yandan Almanya Ekonomi Bakanı Philipp Rösler de reformları hayata geçirmek için Yunanistan'a daha fazla zaman verilmesine karşı çıktı.
     Rösler, yarın Almanya'yı ziyaret edecek olan Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras'ın reformları gerçekleştirebilmek için kendilerine daha fazla zaman verilmesi talebine karşı çıkarak, "Reformlarda indirim yapılamaz" ifadesini kullandı.
     Herkesin kurallara riayet ettiğinde Avro'nun yeniden güven kazanabileceğini vurgulayan Rösler, kararlaştırılan reform vaatlerini yerine getirmeyenlerin başka mali yardım alamayacağını, Yunanistan hükümetinin istediği gibi reformların zamana yayılmasının da buna yardımcı olmayacağının altını çizdi.
     Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis Grubu Başkanı Frank-Walter Steinmeier ise Yunanistan'a kolaylık gösterilmesini istedi.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir