Yunanistan'da tasarruf arayışları -Yunan Hükümeti özel uçağını satıyor -Kilisenin mal varlığı…

  • Yazı boyutu
Yunanistan'da tasarruf arayışları
  -Yunan Hükümeti özel uçağını satıyor
  -Kilisenin mal varlığı…

Yunanistan'da tasarruf arayışları -Yunan Hükümeti özel uçağını satıyor -Kilisenin mal varlığı değerlendirilecek

Ekonomik darboğazda bulunan Yunanistan'da, her alanda tasarruf arayışları içerisinde bulunan hükümet, hükümet üyeleri tarafından VIP uçuşlar için kullanılan üç özel uçaktan birinin satışına, diğerlerinin ise ordu ile ortak kullanım için statülerinin değiştirilmesini kararlaştırdı.
     Bşbakan Andonis Samaras, hükümete ait EMBRAER tipi iki jet uçağından birinin satılarak gelirlerinin ordunun ihtiyaçları için sarf edilmesine, diğerinin eğitim ve ambulans amaçlı kullanılmak üzere orduya devredilmesine, Gulfstream V tipi uçağın ise hükümet ve ordu tarafından ortaklaşa kullanılması talimatını verdi.
    
     -Kilesinin mal varlığı da değerlendirilecek-
    
     Bu arada, Kilise'nin mal varlığının ülkenin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılması için hükümet ve kilise arasındaki temasların olumlu yönde sürdüğü bildirildi.
     Bu çerçevede başbakanlık konutunda bugün bir araya gelmesi beklenen Samaras ile Yunanistan Başpiskoposu İeronimos'un gündeminde kilisenin mal varlığının zor durumda bulunan vatandaşların ihtiyaçları için kullanılması konusunun bulunduğu belirtildi.
     Başbakan Samaras seçim öncesi açıklamalarında, mal varlığının değerlendirilmesi için kiliseye fırsat tanıyacağını açıklamıştı. Kilise çevrelerinden yapılan açıklamalarda da, Başpiskopos İeronimos'un kilisenin mal varlığının şeffaf bir biçimde değerlendirilerek, gelirlerin acı çeken insanlara verilmesinden yana olduğu belirtilmişti.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir