Yunanistan'da tasarruf arayışı -Başbakan Samaras, Maliye Bakanı Sturnaras ve ekonomi kurmayları…

  • Yazı boyutu
Yunanistan'da tasarruf arayışı
  -Başbakan Samaras, Maliye Bakanı Sturnaras ve 
  ekonomi kurmayları…

Yunanistan'da tasarruf arayışı -Başbakan Samaras, Maliye Bakanı Sturnaras ve ekonomi kurmayları ile bir araya geldi

Yunanistan Başbakanı Antonis Samaras, "açık için en etkin ve halk için en acısız olacak kesintileri aradıklarını" söyledi.
     AB ve IMF'den gelecek krediler için 2013-2014 yılları için kamu harcamalarında yapılacak 11,5 milyar avroluk tasarruf önlemi paketini tamamlamaya çalışan Yunanistan'da Başbakan Samaras, Maliye Bakanı Yannis Sturnaras ve hükümetin ekonomi kurmayları ile görüştü.
     Samaras görüşme öncesi bu çabalarda işsizliğin en büyük rakipleri olduğunu, kesintiler ile ilgili her konuyu değerlendirdiklerini belirterek, "Geçmişte başarısızlığa uğramış çözümlere dönmeyeceğiz" dedi.
     Dün hükümeti destekleyen iki parti PASOK ve DİMAR'ın liderleri, kamu çalışanlarının yedeğe alınması (işgücü rezervi) önlemine karşı çıkmış ve geçmiş deneyimlerinden bunun olumsuz sonuçlar doğuracağını, daha fazla işsizlik yaratacağını belirtmişti.
     Yunanistan kamu çalışanlarının sayısını 2015 yılı sonuna kadar 150 bin kişi azaltacağı sözünü vermişti.
     Maliye Bakanı Sturnaras ise işten çıkarmalar değil ama işgücü rezervi ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığını belirterek "11 milyar büyük bir rakam, henüz o noktada değiliz 3,5-4 milyar eksiğimiz var" ifadelerini kullanmıştı.
    
    
    

Bu haberi 165 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir