Yunanistan'da harcama kesintilerine tepkiler -Maaşlarındaki kesintileri protesto eden polislerle…

  • Yazı boyutu
Yunanistan'da harcama kesintilerine tepkiler
  -Maaşlarındaki kesintileri protesto eden polislerle…

Yunanistan'da harcama kesintilerine tepkiler -Maaşlarındaki kesintileri protesto eden polislerle çevik kuvvet karşı karşıya geldi

Yunanistan'da kamu harcamalarında yapılacak yeni kesintiler çerçevesinde, maaşlarındaki kesintiler ile gece nöbetleri ikramiyelerinin ödenmemesini protesto eden polisler, çevik kuvvet (MAT) okulu girişinde eylem yaptı.
     Polis Sendikası üyeleri, Uluslararası Selanik Fuarı'nın (TIF) güvenliğini sağlamak üzere Selanik'e gidecek çevik kuvveti taşıyan otobüsün, Atina Goudi'deki polis okulundan çıkışını engellemek isteyince çevik kuvvet ekipleri ile karşı karşıya geldi.
     Okulun girişinde zaman zaman çevik kuvvet ekipleri ile sendika üyeleri arasında ufak çapta arbede yaşandı.
     Sendika Başkanı Hristos Fotopulos, basına yaptığı açıklamada, protestoları çerçevesinde bütün gün sokaklarda olacaklarını ifade etti. Grup, taleplerinin yerine getirilmesi için kişisel girişimde bulunacağını söyleyen Atina Emniyet Müdürü Papayanopulos ile görüştükten sonra eylemlerini bitirdi.
     Sendika üyesi polisler, 18.00'de sahil güvenlik ve itfaiye çalışanları ile birlikte Kallimarmaro stadı önünde protesto gösterisi düzenleyecek.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir