Yunanistan -Başbakan Samaras başkanlığında toplanan hükümet ortakları, yeni iş imkanları…

  • Yazı boyutu
Yunanistan
  -Başbakan Samaras başkanlığında toplanan hükümet ortakları,
  yeni iş imkanları…

Yunanistan -Başbakan Samaras başkanlığında toplanan hükümet ortakları, yeni iş imkanları yaratılması ve özelleştirmeleri ele aldı

AB ve IMF'den uzun zamandır beklediği kredi dilimi onaylanan Yunanistan'da Yeni Demokrasi (ND), Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) ve Demokratik Sol (DİMAR) partilerinden oluşan hükümet ortakları kalkınmaya odaklandı.
     Başbakan Antonis Samaras başkanlığında Başbakanlıkta yapılan toplantıda, hükümet ortakları Avro bölgesi maliye bakanlarının (Eurogroup) aldığı kararlar, yeni vergi kanunu ve özelleştirmeler değerlendirdi.
     PASOK lideri Evangelos Venizelos, toplantı sonunda yaptığı açıklamada, artık işsizlik sorunuyla mücadele etmek ve yeni iş yerleri açmak için çalışılması gerektiğini söyledi.
     "Alınan son tasarruf önlemleri gerçekten son" diyen Venizelos, kalkınma için pratik önlemlerin alınması gerektiğini, bunların sadece özelleştirmeler değil, küçük günlük kararları da kapsadığını kaydetti.
     Demokratik Sol (DİMAR) Parti Lideri Fotis Kuvelis de yaptığı açıklamada, "Artık kalkınmanın ve yeni iş imkanlarının açılma zamanı. Ayrıca hassas grupların korunması için sosyal bir ağın kurulması gerektiğini Başbakan Samaras ve Venizelos'a ilettim" dedi.
     Kuvelis hükümet değişikliği ve yeni seçim kanunu hakkında konuşmadıklarını, vergi kanunu hakkında ise üç partinin ortak noktaları olduğunu sözlerine ekledi.
     Kredi derecelendirme kuruluşu Standart & Poor's bugün Yunanistan'ın notunu 6 derece birden arttırarak tercihli temürrütten (SD) durağana (B-) yükseltmişti.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir