Yunanistan -Başbakan, bakanlar, parlamento başkanı ve anamuhalefet liderinin maaşlarında…

  • Yazı boyutu
Yunanistan
  -Başbakan, bakanlar, parlamento başkanı ve 
  anamuhalefet liderinin maaşlarında…

Yunanistan -Başbakan, bakanlar, parlamento başkanı ve anamuhalefet liderinin maaşlarında kesinti yapılmasına dair yasa tasarısı parlamentoya sunuldu

Yunanistan'da başbakan, bakanlar, meclis başkanı ve anamuhalefet liderinin maaşlarında kesinti yapılmasına dair yasa tasarısı görüşülmek üzere parlamentoya sunuldu.
     Maliye Bakan Yardımcısı Hristos Staikuras tarafından meclise sunulan yasa teklifinde, başbakan ve parlamento başkanının maaşlarından aylık bin 872 avro kesinti yapılması öngörülüyor.
     Tasarıya göre başbakan yardımcısı ve anamuhalefet liderinin maaşından aylık bin 404 avro, bakan ve bakan yardımcılarının maaşlarından aylık 935 avro, milletvekili olmayan bakanların maaşlarından ise aylık 468 avro kesinti yapılacak.
     Yapılacak kesintilerin yıllık 9-10 milyon avro tasarruf sağlayacağı bildiriliyor.
     Yasa tasarısındaki bir diğer önlem de kamu kuruluşlarının kullandığı binalar için sahiplerine ödenen kiralarda indirim yapılmasını içeriyor.
     Kademeli olarak bin avroya kadar olan kiralarda yüzde 10'dan başlayacak indirimlerin, 3 bin avroyu geçen kiralarda yüzde 25'e kadar çıkması planlanıyor. Bu önlemle 15-17 milyon avro tasarruf yapılacağı belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 173 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir