Yunanistan -Anamuhalefet partisi SYRIZA lideri Tsipras: "Kemer sıkma politikalarında ısrar…

  • Yazı boyutu
Yunanistan
  -Anamuhalefet partisi SYRIZA lideri Tsipras:
  "Kemer sıkma politikalarında ısrar…

Yunanistan -Anamuhalefet partisi SYRIZA lideri Tsipras: "Kemer sıkma politikalarında ısrar etmek, ülkeyi en sonunda Avro Bölgesi'nden gönüllü çıkış yapmaya itecek"

Yunanistan'da anamuhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA) lideri Alexis Tsipras, kemer sıkma politikalarında ısrar etmenin ülkeyi en sonunda Avro Bölgesi'nden gönüllü çıkış yapmaya iteceğini söyledi.
     Atina'da Economist tarafından düzenlenen konferansta konuşan Tsipras, Yunanistan'ın, borç karşılığı AB ve IMF tarafından istenen sıkı kemer sıkma politikalarını derhal reddetmesi gerektiğini yineleyerek, AB-IMF planının sürdürülemez olduğunu kaydetti.
     Memorandum ne kadar uzun sürerse ülkenin sosyal ve ekonomik esnekliğini o kadar çabuk kaybedeceğini savunan Tsipras, programın Yunanistan'ın AB ülkesi ortakları ile işbirliği içinde bırakılması gerektiğini ifade etti.
     Tsipras, kemer sıkma politikalarında ısrar etmenin ülkeyi en sonunda Avro Bölgesi'nden gönüllü çıkış yapmaya iteceğini belirtti.
     Yeni Demokrasi (ND) Partisi lideri Antonis Samaras'ın başbakanlığında PASOK ve Demokratik Sol (DİMAR) partilerinin desteği ile oluşturulan üçlü koalisyon hükümetini de eleştiren Tsipras, hükümetin seçim öncesi vaatlerine uymadığını ve borç anlaşmasının sert şartlarının yeniden müzakere edilmesini ertelediğini kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir