Yunanistan ana muhalefet partisi SYRIZA: -"Troyka, önlemlerin uygulanmasını görmeye geliyor"…

  • Yazı boyutu
Yunanistan ana muhalefet partisi SYRIZA:
  -"Troyka, önlemlerin uygulanmasını görmeye geliyor"…

Yunanistan ana muhalefet partisi SYRIZA: -"Troyka, önlemlerin uygulanmasını görmeye geliyor" -SYRIZA lideri Tsipras, Yunanistan için bir AB Zirvesi yapılmasını istiyor

Yunanistan'da ana muhalefet partisi Radikal Sol Koalisyon (SYRIZA), Avrupa Birliği (AB) Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Uluslararası Para Fonu (IMF) temsilcilerinden oluşan Troyka heyetinin, Atina'ya, hükümetin yeniden müzakere edeceği sanılan 11 milyar avroluk tasarruf paketinin uygulamasını görmek için geldiğini söyledi.
     SYRIZA basın sözcüsü Panos Skurletis, hükümetin duruşuyla Troykayı cesaretlendirdiğini belirterek, hükümetin memorandum politikalarını reddeden seçim sonuçlarının aksine hareket ettiğini savundu. Skurletis, bunun Yunanistan'ın borç veren ortaklarının ek 5 milyar avroluk önlem istemesi ile sonuçlandığını öne sürdü.
     Memorandum politikalarının sıkılaştırılması ve devamı ile yeni önlemler alınmasının akılcı olmadığını belirten Skurletis, bunun Yunanistan'ın Avro Bölgesi'nden çıkmasına yol açacağını ileri sürdü.
     Skurletis, SYRIZA lideri Alexis Tsipras'ın, Yunanistan'ın borç ödemelerinin dondurulması ve krizle ilgili Avrupa politikalarının yeniden planlanması için Yunanistan konusunda bir AB Zirvesi yapılması çağrısını yineledi.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir