Yüksel Holding, 2. Sürdürülebilirlik Raporu

  • Yazı boyutu
Yüksel Holding, 2. Sürdürülebilirlik Raporu

Yüksel Holding, 2. Sürdürülebilirlik Raporu

Yüksel Holding, kurumsal sorumluluk bilinci ve Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne bağlılığı ışığında, Küresel Raporlama Girişimi (GRI) ilkelerine göre hazırladığı "Yükselebilirlik II" Raporu ile grup şirketlerinin ekonomik, sosyal ve çevresel performansını tüm paydaşlarının bilgisine sundu.
     Yüksel Holding'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Holding, 2012'de yayınladığı, inşaat sektörü ve faaliyet gösterdiği sektörlerin birçoğundaki ilk sürdürülebilirlik raporu olan Yükselebilirlik raporunun ikincisini yayınladı. Yükselebilirlik II Raporu, Yüksel'in 2006 yılında imzaladığı Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi ilkeleri doğrultusunda, şeffaflık ve kurumsal yönetim anlayışı değerleriyle oluşturuldu. Yüksel, 2008 yılından itibaren her yıl İlerleme Bildirimi yayınladı. İki yıldır da bu raporlar uluslararası raporlama standardı GRI kapsamına uygun hazırlanarak, holding bünyesindeki şirketlerin topluma, doğaya ve ekonomiye katkılarını belgeliyor.
     Yüksel Holding Genel Koordinatörü Tuna Aksel, sürdürülebilirlik faaliyetlerini başlatan şirketlerin öncülüğünde, özel sektörün sorumluluk farkındalığının hızla artacağını ifade etti. Aksel, doğal kaynakların giderek azaldığı günümüzde şirketlerde "kurumsal vatandaşlık" bilincinin gelişmesi, devletlerin yetişemediği noktalarda sivil inisiyatifin devreye girerek elini taşın altına koymasının sürdürülebilir bir dünya için büyük önem taşıdığını kaydetti.
     Sadece Türkiye'de değil, birçok ülkede önemli istihdam olanakları sağlayan ve tedarik zincirlerinin önemli parçalarını oluşturduğu bilinciyle kurumsal sorumluluğun ve iş ahlakının ön planda olduğu bir itibar oluşturmanın kendileri için öncelikli hedef olduğuna dikkati çeken Aksel, "Bu sorumluluğu gerçekleştirirken, 50 yıldır imza attığımız her projenin harcında çalışma arkadaşlarımızın emeğini hissettiğimiz gibi, YÜKSELebilirlik anlayışımızda da tüm Yüksel ailesinin desteğinin verdiği inançla başarıya ulaştığımızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.
     Rapor, Yüksel Şirketleri'nin genel yapısı, finansal performansı, istihdam verileri, iş sağlığı ve güvenliği konusunda geliştirilen projeleri, çalışan gönüllülüğü kapsamında hayata geçirilen çalışmaları ve faaliyet gösterilen ülkelerdeki konumlarının yanı sıra Yüksel'in imza attığı kurumsal sosyal sorumluluk projelerinin 2012 yılı içindeki gelişmelerini de kapsıyor. Yükselebilirlik II Raporu, Yüksel Holding'e bağlı şirketlerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini içeriyor.
    
    
    

Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir