Yüksek Planlama Kurulu, Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı kabul…

  • Yazı boyutu
Yüksek Planlama Kurulu, Elektrik ve Elektronik 
  Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı kabul…

Yüksek Planlama Kurulu, Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı'nı kabul etti

Yüksek Planlama Kurulu, 2012-2016 dönemi kapsayan "Türkiye Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı"nı kabul etti.
     Yüksek Planlama Kurulu'nun Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararına göre, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın koordinatörlüğünde ilgili kamu kurum/kuruluşları ve özel sektörün katkılarıyla hazırlanan ve 15 Ağustos 2012'deki Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısındaki görüş ve değerlendirmeler doğrultusunda nihai hale getirilen "Türkiye Elektrik ve Elektronik Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı" kabul edildi.
     Türkiye'nin bölgesinde Ar-Ge ve üretim üssü haline gelerek elektrik ve elektronik alanında dünya pazarında söz sahibi olmasını hedefleyen Strateji Belgesi ve Eylem Planı, kamu, sanayi ve üniversite işbirliğinin arttırılarak, ana ürün ve temel bileşenlerin Türkiye'de tasarlanıp geliştirilmesi ve üretilmesiyle katma değerin yükseltilmesini amaçlıyor.
    
    
    

Bu haberi 211 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir