YTSO Başkanı Özel: -"Bu yıl sadece tersane bölgesinden en az 300 milyon dolar gibi bir ihracat…

  • Yazı boyutu
YTSO Başkanı Özel:
  -"Bu yıl sadece tersane bölgesinden en az
  300 milyon dolar gibi bir ihracat…

YTSO Başkanı Özel: -"Bu yıl sadece tersane bölgesinden en az 300 milyon dolar gibi bir ihracat bekleniyor"

Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Celal Özel, "Bu yıl sadece tersane bölgesinden en az 300 milyon dolar gibi bir ihracat bekleniyor" dedi.
     AK Parti Yalova İl Başkanı Mustafa Pehlivan ve parti yöneticilerinin ziyareti sırasında konuşan YTSO Başkanı Özel, gündemdeki projelerin, Yalova için en önemli projenin, Körfez Geçiş Köprüsü, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi olduğunu söyledi.
     Tersanelerin yaptığı ihracatlara da değinen Özel, Altınova ilçesindeki tersane bölgesinin, ekonomik açıdan Yalova'ya önemli katkı sağladığını anlattı.
     Özel, şubat ayında da en çok ihracatın tersane bölgelerinden yapıldığını dile getirerek, "2012'de 108 milyon ihracat yapıldı. Tersanelerimiz bu yıl sadece şubat ayında 80 milyon dolara yakın ihracat gerçekleştirdi. Bu yıl sadece tersane bölgesinden en az 300 milyon dolar gibi bir ihracat bekleniyor. Hatta bu rakamın yapılacak anlaşmalara göre 500 milyon dolara ulaşabileceği de söyleniyor. Bu rakamlar Yalova tarihinin gördüğü rakamlar değil."
    
    
    

Bu haberi 361 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir