YPK, Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı'nı onayladı

  • Yazı boyutu
YPK, Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı'nı onayladı

YPK, Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı'nı onayladı

Yüksek Planlama Kurulu (YPK), Gümrük ve Ticaret Bakanlığının koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla hazırlanan Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı'nı onayladı.
     YPK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlandı.
     Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı (2012-2016), "Dünyada ve Türkiye'de Kooperatifçilik", "Durum Analizi" ve "Stratejik Yaklaşım" olmak üzere 3 ana bölümden oluşuyor.
     Söz konusu plan, kooperatifçiliğe daha elverişli bir ortam sağlamak; toplumda olumlu bir kooperatifçilik imajı oluşturmak ve sektöre güveni artırmak; verimli ve etkin uygulamaları ortaya çıkarmak; sürdürülebilirlik, rekabet edebilirlik ve yenilikçiliği sağlamak; kooperatiflerin ekonomik kalkınmaya ve gelirin daha adil paylaşımına olan katkılarını arttırmak amacıyla hazırlandı.
     Türkiye Kooperatifçilik Stratejisi ve Eylem Planı'nda, değişen Türkiye ve dünya koşulları gözetilerek, ülke kooperatifçiliğinin ideal yönde geliştirilmesi hedefi çerçevesinde, kamunun ve diğer aktörlerin rolünün iyi bir şekilde tanımlanması ve alınabilecek tedbirlerin tespiti bakımından yeni bir planlama sürecine ihtiyaç duyulduğu, bu kapsamda, kooperatifçilik alanına yönelik "Kooperatifçilik Stratejisi" oluşturulması çalışması başlatıldığı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 98 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir