"Yılın Otomobili"

  • Yazı boyutu
"Yılın Otomobili"

Avrupa'dan sonra dünyada da "yılın otomobili" Yeni Golf

Avrupa'nın en prestijli ödülü olarak kabul edilen "Car of the Year" (COTY) "Yılın Otomobili" ödülüne layık görülen Golf VII'nin, "World Car of the Year" (WCOTY) ödülünü de alarak dünyanın en iyi otomobili seçildiği bildirildi.
     Yapılan açıklamaya göre, uluslararası jüri tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde Golf VII, "2013 World Car of the Year" ödülünü aldı. Golf modelinin aldığı ödüller arasında bir "kilometre taşı" konumunda yer alan ödül, New York Uluslararası Otomobil Fuar'ında verildi.
     Kazanılan ödülle ilgili açıklama yapan Volkswagen AG Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Martin Winterkorn, ödülün, Golf'ün tüm dünyada kendi başına bir sınıf olmaya devam ettiğinin en büyük göstergesi olduğunu vurguladı.
     Golf'ün sadece verimliliği ve çevre dostu özelliği açısından değil, birçok özelliğiyle sınıfının belirleyicisi olduğunu ifade eden Winterkorn, önümüzdeki tarihlerde Golf'ün "plug-in hibrid" ve yüzde 100 elektrikli versiyonlarının da tanıtılacağı bilgisini verdi.
    
     -"Herkese uygun bir araç varsa bu Golf'tür"-
    
     WCOTY jürisi, Kasım 2012 tarihinde pazara sunulduğundan bu yana 17 uluslararası ödül kazanan Golf'ün yedinci neslinin ferah, pratik ve rahat bir kullanım sunan boyutlarının yanısıra, yenilikçi tasarımı, yeni motor yelpazesi, bir dizi ekipman ve güvenlik sistemleriyle etkileyici olduğunu belirtti.
     Açıklamada, 23 ülkeden 66 otomobil gazetecisinden oluşan WCOTY jürisinin, "Herkese uygun bir araç varsa, bu Golf'tür" şeklindeki değerlendirmesine yer verildi, üç hafta önce Cenevre Fuarı'nda Avrupa'nın en önemli otomotiv ödülü olan 'Car of the Year'i alan Yeni Golf'ün, '2013 En İyi Otomobil', 'Auto Trophy 2012' ve 'Top Gear' ödüllerini aldığı da kaydedildi.
    
    
    


Bu haberi 455 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir