"Yılın Avrupalı Yöneticisi"

  • Yazı boyutu
"Yılın Avrupalı Yöneticisi"

Ferrari Başkanı Montezemolo'ya "Yılın Avrupalı Yöneticisi" unvanı

Avrupa'nın önde gelen ekonomi ve finans yayınlarının birliği olan Avrupa İş Basını Federasyonu'nun (EBP), yıllık toplantısında Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo "Yılın Avrupalı Yöneticisi" unvanına layık görüldü.
     Konuya ilişkin açıklamada, aralarında The Wall Street Journal Europe, Handelsblatt, Les Echos ve Milano Finanza gibi mecraların yer aldığı ve 27 ülkeden Avrupa'nın önde gelen 48 farklı iş dünyası gazeteleri ve dergilerinden oluşan Avrupa İş Basını Federasyonu (EBP), Luca di Montezemolo'ya 2012 "Yılın Avrupalı Yöneticisi" unvanını verdiği belirtildi.
     1931 yılından bu yana Avrupa İş Basını Federasyonu'na üye yayınlarının editörlerinin doğrudan oyu ile seçilen "Yılın Avrupalı Yöneticisi" ödülüne layık görülen Montezemolo'nun, Ferrari Başkanı olarak geçirdiği 20 yılda şirketi kökten değiştirmesinin yanı sıra dünyanın en ünlü ve başarılı markalarından biri olmasını sağlamasıyla ön plana çıktığı kaydedildi.
     Açıklamada, EBP'nin Como'da düzenlenen yıllık toplantısında Ferrari Başkanı olarak geçirdiği 20 yılda yaptığı çalışmalar nedeniyle bu unvana layık görülen Montezemolo'nun 1991 yılından bu yana Ferrari'nin ürün gamını tam anlamıyla yenilemesi, Formula 1 takımının tekrar zafer kazanmasını sağlaması, şirket gelirlerini ikiye katlaması ve marka imzasını koruyan ticari sonuçlar elde etmesinin önemine işaret edildi.
    
    
    


Bu haberi 223 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir