Yılbaşında "merdiven altı" uyarısı!

  • Yazı boyutu
Yılbaşında "merdiven altı" uyarısı!

TESK Genel Başkanı Palandöken:"Her yerde görmeye başladığımız parıltılı yılbaşı sepetlerinin içerisi aynı derecede şık değil"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yılbaşına özel hazırlanan hediye sepetlerine karşı vatandaşı uyardı.
     Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklerin, kuruyemişlerin ve çikolataların yer aldığı hediye sepetlerine vatandaşların dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
     Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu (TAPDK) belgesi olmayan, kendi iştigal konusu dışında yılbaşı sepetleri hazırlayıp, haksız rekabet yaratan gelişi güzel yerlerden alışveriş yapılmaması konusunda vatandaşları uyaran Palandöken, "Alkollü içecekleri alırken mutlaka TAPDK belgesine dikkat edin. Bir de hediye sepetlerine konulan kuruyemişler başta olmak üzere çikolataları bildiğiniz ve güvendiğiniz yerlerden alın. Çünkü, bayat kuruyemiş ve merdiven altı çikolata ile sahte içki satan fırsatçılar bugünlerde piyasaya gereğinden fazla çıkıyorlar" ifadelerini kullandı.
    
     -"Düşük fiyata kanmayın"-

    
     Alkollü içecekler başta olmak üzere her türlü çikolata, kuruyemiş ve gıda maddelerinin normal satış fiyatının altında bir fiyattan asla satın alınmaması gerektiğinin altını çizen Palandöken, açıklamada şunları kaydetti:
     "Çünkü normal fiyatın altında satılan ürünün sahte, kaçak veya kalitesiz olması muhtemeldir. Sahte, kaçak veya izinsiz olarak üretilen üründen korunmak için alış verişinizi, TAPDK Satış Belgesi sahibi perakende satıcılardan yapınız. Yılbaşı sepetlerinin içindeki alkollü içecekleri kontrol ediniz. Alkollü içecekleri, tezgahlarda açıkça sergilenmekte olan raflardan seçiniz. Asla tezgah altından veya görünmeyen yerlerden çıkarılan ürünleri almayınız. Alkollü içeceklerin ambalajını şüpheli gördüklerinizi ve bandrolsüz olanlarını almayınız. Bu tür ürünlerin sahte ve kaçak olma olasılığı yüksektir."
    
    
    


Bu haberi 479 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir