Yiğit Akü'den, 20 milyon dolarlık yatırım -Yiğit Akü Genel Müdürü Büyükkalender:…

  • Yazı boyutu
Yiğit Akü'den, 20 milyon dolarlık yatırım
     -Yiğit Akü Genel Müdürü Büyükkalender:…

Yiğit Akü'den, 20 milyon dolarlık yatırım -Yiğit Akü Genel Müdürü Büyükkalender: -"Elektrikli araçlara yönelik akü üretmek için fabrika kurulmaya başlandı, yıl sonuna kadar bu yatırım tamamlanacak, yaklaşık 20 milyon dolarlık bir yatırım olacak"

Yiğit Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender, Yiğit Akü'nün elektrikli araçlara yönelik akü üretimi için yaptığı fabrika yatırımının yıl sonuna kadar tamamlanacağını, bunun yaklaşık 20 milyon dolarlık bir yatırım olacağını kadetti.
     Yiğit Akü'den yapılan yazılı açıklamada, Yiğit Akü'nün, elektrikli araçlarda kullanılan lityum iyon akü üretimi için 20 milyon dolarlık yatırım yaptığı, firmanın ilk aküleri 2013'te üretim bandından çıkarmayı hedeflediği belirtildi.
     Açıklamaya göre, Yiğit Akü Genel Müdürü Hulki Büyükkalender, elektrikli araçlara yönelik akü üretimi için yaptıkları fabrika yatırımının yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.
     Büyükkalender, "Yaklaşık 20 milyon dolarlık bir yatırım olacak. Bir yandan da Ar-Ge çalışmalarımız devam ediyor. Yiğit Akü olarak elektrikli araçlara akü üretme konusunda dünyanın sayılı markaları ile yarışıyoruz. Müjdeli haberi çok yakında verebileceğimize inanıyorum" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 237 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir