YHT Ankara-Afyonkarahisar etabı imza töreni 11 Haziran'da yapılacak

  • Yazı boyutu
YHT Ankara-Afyonkarahisar etabı imza töreni 11 Haziran'da yapılacak

YHT Ankara-Afyonkarahisar etabı imza töreni 11 Haziran'da yapılacak

Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren Projesi (YHT) Ankara-Afyonkarahisar etabı altyapı inşaatı sözleşme imza töreni 11 Haziran'da yapılacak.
     Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan yazılı açıklamada, sözleşme imza töreninin TCDD Genel Müdürlüğü'nde yapılacağı belirtildi.
     Ankara-İzmir YHT Projesi'nin "Ankara-Polatlı-Afyonkarahisar", "Afyonkarahisar-Uşak" ve "Uşak-Manisa- İzmir" etaplarından oluştuğu kaydedildi.
     Açıklamaya göre, toplam proje tutarı 3 milyar 567 milyon lira olan ve özkaynaklardan sağlanan projeyle yılda 6 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Toplam uzunluğu 624 kilometre olan projeyle Ankara-İzmir arasındaki seyahat süresi 3 saat 30 dakika olacak.
     Altyapı inşaatının sözleşmesi imzalanacak olan Ankara(Polatlı)- Afyonkarahisar kesiminin 167 kilometre olduğu, mevcut YHT hattı olan Ankara-Konya yolunun 120. kilometreden ayrılacağı ve Ankara-Afyonkarahisar arasındaki seyahat süresinin 1 saat 30 dakikaya ineceği bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 155 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir