YESİDEF'den üniversite atağı -Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin…

  • Yazı boyutu
YESİDEF'den üniversite atağı 
  -Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin…

YESİDEF'den üniversite atağı -Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ: -"Sektörümüzün ihtiyacı olan kaliteli eleman eksiğini gidermek üzere bir meslek yüksek okulundan başlayarak, üniversiteye kadar uzanacak bir eğitim kompleksi oluşturmayı hedefliyoruz"

Türkiye Yemek Sanayicileri Federasyonu (YESİDEF) Başkanı Hüseyin Bozdağ, sektörün ihtiyacı olan kaliteli eleman eksiğini gidermek üzere bir meslek yüksek okulundan başlayarak, üniversiteye kadar uzanacak bir eğitim kompleksi oluşturmayı hedeflediklerini bildirdi.
     YESİDEF'ten yapılan açıklamaya göre, YESİDEF yöneticileri Alman Endüstriyel Bulaşık Makinası üreticisi Winterhalter firmasının davetlisi olarak bir inceleme gezisi yaptı.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Hüseyin Bozdağ, şunları ifade etti:
     "YESİDEF olarak, bir yandan yurt içinde örgütlenme çalışmalarımızı sürdürürken, diğer yandan da dernek yöneticilerimizi sektörel gelişmelerden haberdar etmek, onların bilgi ve deneyimlerini artırmak için bu tür yurt içi ve yurt dışı geziler organize ediyoruz. Alman endüstriyel bulaşık makinesi üreticisi Winterhalter firmasının davetlisi olarak yaptığımız bu gezide de üretim tesislerini gezdiğimiz firma yetkilileri sektördeki son teknolojik yeniliklere ilişkin bilgiler verdiler.
     Bu arada çok uzun bir zamandır düşündüğümüz ama proje aşamasında olan akademik çalışmalarımıza bir an önce başlamamız gerektiğini bu gezide bir kez daha görmüş olduk. Yönetici arkadaşlarımızın da görüş ve onayını alarak en kısa zamanda sektörümüzün ihtiyacı olan kaliteli eleman eksiğini gidermek üzere bir meslek yüksek okulundan başlayarak, üniversiteye kadar uzanacak bir eğitim kompleksi oluşturmayı hedefliyoruz. Ülkemizin geleceğini oluşturacak çocuk ve gençlerimizin eğitimine katkı sağlayacak ama daha da önemlisi sanayimizin en önemli eksiği olan ara eleman, kaliteli teknik personel ihtiyacı karşılamaya yönelik, gerçekleştirmeyi düşündüğümüz bu projenin yöneticilerimiz tarafından heyecan ve coşkuyla karşılanması, bizim bu konudaki kararlığımızı daha çok artırmıştır."
    
    
    

Bu haberi 106 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir