Yerli otomobil için İzmir'de "otomotiv zirvesi" düzenlenecek

  • Yazı boyutu
Yerli otomobil için İzmir'de "otomotiv zirvesi" düzenlenecek

Yerli otomobil için İzmir'de "otomotiv zirvesi" düzenlenecek

Yerli otomobil üretimi konusunda yürütülen çalışmalar kapsamında, İzmir'de tüm sektörü kapsayacak bir otomotiv zirvesi düzenleneceği bildirildi.
     İzmir Ticaret Odası'ndan (İZTO) yapılan yazılı açıklamaya göre, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, otomotiv sektörü temsilcilerinden oluşan bir heyetle birlikte Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ü ziyaret etti.
     Ziyarette Bakan Ergün'e, yerli otomobil üretimi için bakanlığın yaptığı çalışmaları yakından izlediklerini belirten Demirtaş, İzmir'de otomobil üretebilecek kadar etkin ve güçlü bir otomotiv sektörünün olduğunu anlattı.
     Demirtaş, bu nedenle "Türkiye Otomotiv Zirvesi-İzmir 2012" adıyla Türkiye'deki tüm sektör temsilcilerini kapsayacak nitelikte bir etkinlik düzenlemek üzere çalışma yürüttüklerini belirterek, zirveyi bakanlık himayesinde gerçekleştirmek için Ergün'den destek talep etti.
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de İZTO heyetinin destek talebine olumlu yaklaştığının belirtildiği açıklamada, zirvenin ileriki aylarda bakanlığın himayesinde yapılacağı belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir