Yerli arazi aracı TURKAR, 125. aracını teslim etti

  • Yazı boyutu
Yerli arazi aracı TURKAR, 125. aracını teslim etti

Yerli arazi aracı TURKAR, 125. aracını teslim etti

Hisarlar Grup tarafından üretilen yerli arazi aracı TURKAR, 125'inci aracı törenle Odunpazarı Belediyesi'ne teslim edildi.
     Hisarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, devir teslim törenin de yaptığı konuşmada, bir marka olabilmenin hiç de kolay olmadığını söyledi. Bir marka olabilmek için önce mahallede, sonra bölgede, sonra ulusalda sonra da uluslararasında yükselmeye başlanıldığını ifade eden Türker, şöyle konuştu:
     "Bu her zaman böyle olmuştur. TURKAR'da böyle ciddi adımlar atmaya başlamıştır. Bugün bir araç merasimi yapılıyor. Belediye Başkanımız Burhan Bey, belediye hizmetlerini daha da ileriye götürebilmek adına TURKAR'ı araç parkına katmak için adım atıyor, umuyorum ki, bu araçla geniş hizmetler sunacaklardır daha sonra bu yetmeyecek, bir araç daha, bir araç daha derken çevremizdeki diğer belediyelere örnek olacaklardır. Desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum."
     Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı da bugün sadece TURKAR'a sahip çıkmadıklarını, Eskişehir'e, Türkiye'nin geleceğine sahip çıktıkların belirtti. TURKAR'ın sahip çıkılmaya ihtiyacı olmadığını vurgulayan Sakallı, "Eğer biz kendi ürettiklerimize, kendi sanayimize, kendi teknolojimize sahip çıkarsak bugün Fransa'nın Airbus'larda geldiği noktaya ulaşmak için bir şans yakalamış olacağız. Gün gelecek bu ülke, bu şehir, kendi yerli, çok amaçlı kamyonu ve kamyonetlerini bir Türkiye ve dünya markasına dönüştürürse bizim burada yaptığımız bu teslim töreni, bu aracın tarihinde önemli bir yere sahip olacak. Bugün bir TURKAR satın almıyoruz, Eskişehir'in geleceğini, Türkiye'nin geleceğini, Türkiye'nin mühendislerinin, işçilerinin, teknisyenlerinin el emeği ve alın terini bir dünya markasına dönüşmesine küçücük de olsa bir katkıda bulunuyoruz. TURKAR'ın bahtı açık olsun, dolayısıyla Eskişehir'imizin, Türkiye'mizin bahtı açık olsun" dedi.
     Hisar Grup CEO'su Zafer Türker de Hisarlar Grup'un hep ilkleri gerçekleştirdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:
     "Bu ilklerin yanında yıl içerisinde 13 milyon avroluk yatırım gerçekleştiriyoruz. Bu yatırım Eskişehir'e gerçekleştiriliyor. Bu bizleri bir dünya firması olma, dünya devlerini buruya yatırıma çekme konusunda önemli bir konudur. Sanayici olarak, devlet olarak bu yatırımları buraya çekmek zorundayız. Biz elimizden gelen gayreti vermeye hazırız, bu konuda değerli büyüklerimizin katkı ve desteklerine ihtiyacımız var."
     Konuşmaların ardından Hisarlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Türker, Belediye Başkanı Sakallı'ya aracın anahtarını teslim etti.
     Daha sonra, Türker, Sakallı'ya fabrikayı gezdirdi.
    
    
    

Bu haberi 469 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir