Yenikapı İstasyonu'nda bir gencin dövüldüğü iddiası -TCDD: "Haberde şahsın ismi ve trene ücretsiz…

  • Yazı boyutu
Yenikapı İstasyonu'nda bir gencin dövüldüğü iddiası
  -TCDD: "Haberde şahsın ismi ve trene ücretsiz…

Yenikapı İstasyonu'nda bir gencin dövüldüğü iddiası -TCDD: "Haberde şahsın ismi ve trene ücretsiz binmeye çalışması dışındaki bütün bilgiler yalan ve hayal mahsulüdür"

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Yenikapı İstasyonu'nda parası olmadığı halde trene binmeye çalışan bir gencin dövüldüğü iddialarını yalanladı.
     TCDD'den yapılan yazılı açıklamada, dün bir internet sitesindeki haberde yer alan "cebinde parası olmayan" Ö.G isimli 17 yaşındaki bir gencin, ücretsiz trene binmek isteyince güvenlik görevlileri tarafından dövüldüğü, hem peronda hem de odaya kapatılarak copla dövüldüğü, yolcuların olaya müdahale ettiği, güvenlikçilerin yolculara da saldırdığı, Ö.G ambulans beklerken sivil ve üniformalı 20-30 kişilik ayrı bir güvenlik görevlisi grup tarafından araya alınıp "yaralı" çocuğun tekrar dövüldüğü, güvenlikçilerin yolculara biber gazı ve sprey sıktığı, Ö.G'nin parmağının kırıldığı ve yüzünün gözünün kan içinde kaldığı yönündeki ifadeler hatırlatıldı.
     Haberde şahsın ismi ve trene ücretsiz binmeye çalışması dışındaki bütün bilgilerin "yalan ve hayal mahsulü" olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
     "Haber, bir olayın düzmece hale getirilmesinin, başkalaştırılmasının muhteşem örneklerinden biridir. Yenikapı İstasyonu'nda 'güvenlikçiler' değil, tek güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Ö.G. adlı genç, arkadaşlarıyla birlikte ters turnikeden trene binmek istemiş, güvenlikçi görevi gereği engel olmaya çalışmış, Ö.G. tarafından güvenlikçiye yumruk atılmış ve güvenlikçinin burnu kırılmıştır. Bu esnada Ö.G'nin yanında bulunan arkadaşları da güvenlikçiye saldırmıştır. Haberdeki Ö.G.-nin parmağının kırılması olayı, güvenlik görevlisine attığı yumrukta dengeyi ayarlayamamasındandır."
     Olay yerine 20-30 güvenlikçinin geldiği, çocuğun dövüldüğü, yolculara sprey ve biber gazı sıkıldığı iddiaları haberi hazırlayanın bir yalanı olduğu ifade edilen açıklamada, Yenikapı-Halkalı arasındaki istasyonların tamamında bile o saatte 20-30 güvenlikçi bulunmadığına dikkat çekildi.
     Olayın emniyet birimlerine ulaştığı ve konunun tutanaklara geçtiği bilgisine yer verilen açıklamada, "Sitede yer alan kanlı fotoğraftaki kan, Ö.G'nin kırık parmağından değil, burnu kırılan güvenlik görevlimizin burnundan akan kandır. Emekçinin hakkını savunduğunu iddia eden bir sitenin, peron ve tren kabadayıları tarafından yaralanan, görevi başında mağdur edilen bir emekçiyi zalim ve vahşi göstermesi söz konusu sitenin emeğe ve emekçiye hangi pencereden baktığını da göstermektedir" denildi.
    
    
    

Bu haberi 220 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir