Yeni Clio, Altın Direksiyon Ödülü'nü kazandı

  • Yazı boyutu
Yeni Clio, Altın Direksiyon Ödülü'nü kazandı

Yeni Clio, Altın Direksiyon Ödülü'nü kazandı

Yeni Clio Avrupa'da ve Türkiye'de "Küçük Sınıf Araç" kategorisinde 2012 Altın Direksiyon Ödülünü kazandı.
     Yapılan açıklamaya göre, Avrupa'nın en prestijli otomobil ödüllerinden biri olan "Altın Direksiyon" ödülleri, Almanya'nın en çok satan BILD am SONNTAG ve dünyanın en çok satan otomobil dergisi AutoBILD dergileri tarafından veriliyor. Türkiye ödülleri ise, Auto Show dergisi okurlarının verdiği oylarla belirlendi. Yeni Clio ile Renault, Altın Direksiyon Ödülünü 10 kez kazanmış oldu.
     Ekim ayındaki Paris Motor Show'da RTL/Auto Plus "En İyi Araç" ödülünün ardından 7 Kasım tarihinde 2012, Yeni Clio, Berlin'de 2012 "Altın Direksiyon" ile bir başka uluslararası ödül kazanmıştı. Yeni Clio, bu kez de Türk okuyucuları tarafından aynı ödüle layık görüldü. Haftalık otomobil dergisi Auto SHOW okurlarının oluşturduğu halk jürisinin oylarıyla Yeni Clio, "Altın Direksiyon Türkiye Küçük Sınıf Birincisi" seçildi.
     Yılın en önemli otomobil ödüllerinden biri olarak kabul edilen Golden Steering Wheel (Altın Direksiyon Yarışması) bu yıl 37'inci kez düzenleniyor.
     Altın Direksiyon ödülü için altı kategoride 44 katılım gerçekleşti. MPV ve coupé/cabriolet sınıflarında kazananları doğrudan okurlar seçti. Diğer dört kategoride, son kararı özel bir jüri finale kalan beş katılımcı İtalya'da Balocco test tesislerinde kapsamlı bir yol testinden geçtikten sonra verdi.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir