Yemenli bakandan "petrol işbirliği" çağrısı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:…

  • Yazı boyutu
Yemenli bakandan "petrol işbirliği" çağrısı
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:…

Yemenli bakandan "petrol işbirliği" çağrısı -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"Enerji sektöründe Türkiye ve Yemen'in kardeşliğine yakışır ve onu daha da derinleştiren bir ilişki öngörüyoruz" -Yemen Petrol ve Madencilik Bakanı Ahmed Abdullah Dares: -"Türkiye'nin Yemen'deki yatırımları çok güzel bir şekilde devam ediyor. Maden sektörü başlangıç oldu" -"Bu görüşmeler soncunda umarım petrol sektöründe de önemli işbirlikleri yaparız"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ve Yemen'in kardeşliğine yakışır ve onu daha da derinleştiren bir ilişkiyi enerji sektöründe de öngördüklerini belirtti.
     Yıldız, 4. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarının ardından Yemen Petrol ve Madencilik Bakanı Ahmed Abdullah Dares ile bir araya geldi.
     Yıldız, Yemen Petrol ve Madencilik Bakanı'nı Türkiye'de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu söyleyerek, "Sayın Bakan ile petrol arama faaliyetleri, enerji tedariki, madencilikle ilgili hususlarda ve Yemen'in artan, büyüyen elektrik ihtiyacının karşılanması için gerekli olan işbirliklerini konuşacağız" dedi.
     Bakan Dares'in yarın düzenlenecek DEİK toplantısına katılacağını da ifade eden Yıldız, "Aramızda bir takım kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile beraber Türkiye-Yemen İş Konseyi Başkanımız da bulunuyor. İki ülkenin kardeşliğine yakışır ve onu daha da derinleştiren bir ilişki enerji sektöründe öngörüyoruz" diye konuştu.
    
     -"Umarım petrol sektöründe de önemli işbirlikleri yaparız"-
    
     Yemen Petrol ve Madencilik Bakanı Ahmed Abdullah Dares de, Bakan Yıldız'ın daveti üzerine Türkiye'ye geldiğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Türkiye ve Yemen arasındaki ilişkiler sosyal ekonomik ve kültürel alanda çok eskilere dayanıyor. Maden ve petrol şirketlerinin önemli temsilcileri ile buradayız. Türkiye'deki kardeşlerimizle enerji ve petrol alanındaki ilişkilerimizi geliştirmek için Sayın Bakan kardeşim ile burada oturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İnşallah güzel neticeler alırız. Türkiye'nin Yemen'deki yatırımları çok güzel bir şekilde devam ediyor. Maden sektörü başlangıç olmuştur. Bu görüşmeler soncunda umarım petrol sektöründe de önemli işbirlikleri yaparız."
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir