Yemen'in ekonomik kalkınmasına Malezya desteği -Eski Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, Yemen…

  • Yazı boyutu
Yemen'in ekonomik kalkınmasına Malezya desteği
  -Eski Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, Yemen…

Yemen'in ekonomik kalkınmasına Malezya desteği -Eski Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, Yemen Başbakanı Mohamed Besendwah'ın ekonomi danışmanı olması için yaptığı teklifi memnuniyetle kabul ettiğini bildirdi

Yemen'i ziyaret eden Eski Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed, Başbakan Muhammed Basendwah'ın ekonomi danışmanı olması için yaptığı teklifi memnuniyetle kabul ettiğini belirterek, "Yemen, gelişmek için çok iyi bir fırsat yakaladı" dedi.
     Muhammed, Yemen'in başkenti Sana'da düzenlediği basın toplantısında, ziyaretinin sebebinin, Yemen ekonomisini yakından gözlemlemek, ekonomik alanda danışmanlık yapmak ve ekonominin mevcut durumdan sıyrılıp dışarıya açılmasına yardımcı olmak olduğunu söyledi.
     Yemen ekonomisinin gerçekten gelişebilmesi için hükümete çok iş düştüğünü ve öncelikle ülke ekonomisini geliştirecek yatırımcıların güvenini ve istikrarını kazanmak gerektiğini ifade eden Muhammed, Başbakan Muhammed Basendwah tarafından ekonomi danışmanı olarak bizzat çağrıldığını kaydetti.
     Malezya ekonomisinin kalkınmasında büyük bir rol oynadığını dile getiren Muhammed, bu daveti büyük bir memnuniyetle karşıladığını ve kabul ettiğini belirtti.
     "Yemen, gelişmek için çok iyi bir fırsat yakaladı" diyen Muhammed, Yemen'in ekonomik kaynakların bulunabilirliği bakımından şanslı bir ülke olduğunu, fakat asıl meselenin eğitim ve insan kaynaklarına önem vermek olduğunu ifade etti.
     Muhammed, Malezya'nın ekonomik kalkınma alanındaki tecrübelerinden istifade etmeleri için Yemen ekonomi sorumlularını ülkesine davet etti.
     Eski Malezya Başbakanı Muhatir Muhammed, Yemen'deki ekonomik krizin aşılabilir olduğunu ve bunu aşmak için toplumsal işbirliğinin her şeyden daha önemli olduğunu vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir