Yem katkı maddesi satan hayvan hastaneleri yem işletmesi sayılacak -Veteriner tıbbi ürünlerin…

  • Yazı boyutu
Yem katkı maddesi satan hayvan hastaneleri yem işletmesi sayılacak
  -Veteriner tıbbi ürünlerin…

Yem katkı maddesi satan hayvan hastaneleri yem işletmesi sayılacak -Veteriner tıbbi ürünlerin perakende satışı için izin alan veteriner muayenehaneleri, poliklinikleri ve hayvan hastaneleri yem katkı maddesi veya premiks satmaları durumunda onaylı yem işletmesi olarak kabul edilecek

Veteriner tıbbi ürünlerin perakende satışı için izin alan veteriner muayenehaneleri, poliklinikleri ve hayvan hastaneleri "yem katkı maddesi veya premiks satmaları durumunda" onaylı yem işletmesi olarak kabul edilecek.
     Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Yem Hijyeni Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, işletmelere verilen işletme kayıt belgeleri, diğer kamu kurum veya kuruluşlardan ilgili mevzuat gereği izin veya ruhsat alma mükellefiyetini ortadan kaldırmayacak.
     Ayrıca, veteriner tıbbi ürünlerin perakende satışı için izin alan veteriner muayenehaneleri, poliklinikleri ve hayvan hastaneleri, yem katkı maddesi veya premiks satmaları durumunda "yönetmelikte aranan hijyen gerekliliklerini sağlamak" koşulu ile onaylı yem işletmesi sayılacak.
     Öte yandan, yönetmeliğin yayımından önce Bakanlıktan ruhsat almış olan yem işletmeleri, 1 Ocak 2014 tarihine kadar yönetmelik hükümlerini yerine getirerek kayıt veya onay işlemlerini yaptıracak.
     Yine, yönetmeliğin yayım tarihinden önce onay ya da kayda tabi olmadan faaliyette bulunan ancak onay ya da kayıt altına alınması gereken işletmeler de aynı tarihe kadar işlemlerini tamamlayacak.
    
    
    

Bu haberi 227 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir