YEKDEM için son başvuru 31 Ekim

  • Yazı boyutu
YEKDEM için son başvuru 31 Ekim

YEKDEM için son başvuru 31 Ekim

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2013 yılında Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması'ndan (YEKDEM) yararlanmak isteyen üretim lisansı sahibi tüzel kişilerin en geç 31 Ekim 2012 tarihi mesai saati sonuna kadar başvuruda bulunmaları gerektiğini duyurdu.
     YEKDEM başvuruları 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu, YEK Kanunu, YEKDEM Yönetmeliği ve elektrik piyasası mevzuatı hükümleri çerçevesinde inceleniyor.
     EPDK'nın konuyla ilgili yaptığı duyuruya göre, YEKDEM'den 2013 yılında yararlanmak isteyen lisans sahiplerinin başvurularına konu üretim tesislerinin; 18 Mayıs 2005 tarihi ve sonrasında işletmeye girmiş olması, başvuru tarihi itibarıyla geçici kabulü yapılarak işletmeye alınmış olması ve lisansına derc edilmiş kurulu gücünün tamamının devreye alınmış olması gerekiyor.
     Bu arada, perakende satış lisansı sahibi dağıtım şirketlerinin bölgelerinde üretim yapacak lisanssız elektrik üreticileri için 2013 yılı YEK listesine kaydedileceği için YEKDEM Yönetmeliği uyarınca başvuruda bulunmaları gerektiği de bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir