Yeditepe Üniversitesi kariyer günleri başladı

  • Yazı boyutu
Yeditepe Üniversitesi kariyer günleri başladı

Yeditepe Üniversitesi kariyer günleri başladı

Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin geleneksel olarak düzenledikleri, nitelikli işveren ile öğrencileri bir araya getiren "Kariyer Günleri" bu yıl, 11 - 15 Mart 2013 tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü'nde gerçekleştiriliyor.
     Yapılan açıklamaya göre, Yeditepe Üniversitesi Kariyer ve Bireysel Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen etkinliğin ilk gününde Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, Kibar Holding kurucusu Asım Kibar, Lab-X Kurucu ve Genel Müdürü, GYİAD Projeler Kurulu Başkanı Fuat Sami, Shell Pazarlama Müdürü Günden Yılmaz ve KAGİDER Başkanı Gülden Türktan Yeditepe'li öğrencilerle buluştu.
     İlk oturumun konuğu olan Sadettin Saran, öğrencilere başarısız olmaktan korkmamaları gerektiğini, belirledikleri hedefe ulaşmak için atılan her adımın bir başarı sayıldığını belirtti.
     İlk günün konuşmacıları arasında yer alan Asım Kibar ise öğrencilere, kariyeri ve kariyerine paralel olarak Türkiye'nin ticaretteki çizgisini özetlerken, iş yaşamında başarılı olmanın temel noktalarını da anlattı. Kibar, bir işte başarılı olabilmek için hem çalışanlara, hem müşterilere hem de piyasaya güven vermenin önemini vurgularken, ortaya çıkan üretimin kaliteli olmasını gerektiğinin da altını çizdi.
     İlk günün son oturumlarından birine konuk olan Gülden Türktan ise, kendi kariyer ve deneyimlerinden yola çıkarak, kadınların iş hayatında var olabileceklerine inanmaları gerektiğini söyledi. Türktan, katılımcılara Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ve derneğin projeleri ile ilgili bilgi de verdi.
     Kariyer Günleri'nin bu yılki konukları arasında CarrefourSA Kurumsal İlişkiler Direktörü ve Hukuk Direktörü Av. Merter Özay, Aras Holding Yönetim kurulu Başkanı Evrim Aras, Doğuş Otomotiv Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Unilever'den Ahmet Yentur, Hilal Gürer, Dilşad Tek ve Melike Yıldırım, Apple Global İnsan Kaynakları'ndan Silvia Corani, Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton, Ay Yapım Kurucusu Kerem Çatay, Koç Holding Invetram Genel Müdürü Cem Soysal, Star TV Haber Koordinatörü - Sunucu Nazlı Öztarhan, Kaybedenler Kulübü'nden Kaan Çaydamlı ve Mete Avunduk, Intel'den Ediz Altun ve Yenibiriş.com'dan Murat Babadalı'nın aralarında olduğu pek çok önemli isim yer alacak.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir