Yeditepe Beynelmilel Otelcilik ve Taksim Otelcilik sermayesindeki SGK hisseleri özelleştirilecek

  • Yazı boyutu
Yeditepe Beynelmilel Otelcilik ve Taksim Otelcilik sermayesindeki SGK 
hisseleri özelleştirilecek

Yeditepe Beynelmilel Otelcilik ve Taksim Otelcilik sermayesindeki SGK hisseleri özelleştirilecek

Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret AŞ ve Taksim Otelcilik AŞ sermayesindeki Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'na (SGK) ait iştirak hisseleri özelleştirilecek.
     Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan ilanına göre, SGK'nın, Yeditepe Beynelmilel Otelcilik Turizm ve Ticaret'teki yüzde 15 oranında D Grubu, yüzde 11 oranında E grubu hisseleri ve Taksim Otelcilik sermayesindeki 31,425 hissesi "satış" yöntemiyle özelleştirilecek.
     İhaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile yapılacak.
     İhale komisyonlarınca gerekli görüldüğü takdirde ihale, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
     Satışa konu şirket hisselerinden birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşuluyla iki şirket hissesi için de teklif verilebilecek.
     İhalelere gerçek veya tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. Teklif sahiplerinden ihaleye katılabilmek için 500 bin lira teminat bedeli alınacak.
     İhale bedelinin vadeli olarak ödenmesi talep edildiği takdirde, asgari yüzde 20'si Varlık Satış Sözleşmesi imza tarihinde peşin, bakiye anapara borcu ise azami 12 ayda bir ödeme yapmak kaydıyla en çok 48 ayda ve eşit taksitlerle, bakiye anapara borcu üzerinden vade tarihleri itibariyle hesaplanacak vade farklarıyla birlikte ödenecek.
     Satış bedelinin vadeye bağlanan tutarına, Varlık Satış Sözleşmesi imza tarihinden itibaren yıllık yüzde 7 oranında basit faiz uygulanacak olup, faiz ödemeleri anapara ödemeleri ile aynı tarihte yapılacak.
     Tanıtım dokümanı ve ihale şartnamesi 750 lira karşılığında temin edilebilecek.
     Son teklif verme tarihi 3 Nisan 2013 olarak belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 125 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir