YDÜ Kurucu Rektörü Günsel, dünya milyarderler listesinde...

  • Yazı boyutu
YDÜ Kurucu Rektörü Günsel, dünya milyarderler listesinde...

YDÜ Kurucu Rektörü Günsel, dünya milyarderler listesinde...

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, 1,1 milyar dolarlık servetiyle dünya milyarderleri arasında 1268. sırada yer aldı.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Finans dergisi Forbes'ın açıkladığı ve bin 426 milyarderin yer aldığı listede Türkiye ve KKTC'den 44 isim var. Listedeki tek Kıbrıslı Türk ise Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel oldu.
     Verilen bilgilere göre, Suat Günsel, KKTC'nin 27. Kuruluş Yıldönümü'nde KKTC Bakanlar Kurulu önerisiyle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından "KKTC Dünya Büyükelçisi" olarak atandı. Yıllardır KKTC'yi dünyanın dört bir tarafında tanıtan Günsel, bugüne kadar fahri olarak yürüttüğü bu görevi artık resmi olarak üstleniyor.
     KKTC'nin gönüllü elçisi olarak yıllardır sürdürdüğü mesaisinde Suat Günsel'e dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda fahri doktora ve şeref madalyası takdim edildi. Bunlar arasında İslâm Konferansı Örgütü'ne yapmış olduğu katkılar nedeniyle "Altın Onur Plaketi", Moldova Cumhuriyeti Komrat Üniversitesi'nden fahri doktora, Gagauzya Özerk Cumhuriyeti'nden "Altın Şeref Madalyası", Uluslararası Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi Teşkilatı'ndan "TÜRKSOY Altın Onur Madalyası", Azerbaycan Devlet Tıp Üniversitesi'nden tıp alanında fahri doktora ve Azerbaycan Üniversitesi'nden eğitim bilimleri alanında fahri doktora bulunuyor.
     Günsel'e son olarak Rusya Federasyonu'nda bulunan Izhevsk Uluslararası Doğu Avrupa Üniversitesi Senatosu tarafından uluslararası eğitime yaptığı katılarından dolayı "Eğitim Bilimleri Fahri Doktora" unvanı ve "Eğitimde Küresel Liderlik" ödülü verildi.
     Günsel, ayrıca KKTC tarafından ödüle değer görüldü ve "En Başarılı Baflı" ünvanının sahibi oldu.
    
    
    

Bu haberi 103 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir