Yatırım ve finans uzmanı Jim Rogers: -"Finasal kriz orman yangını gibi. Sonrasında oluşacak orman…

  • Yazı boyutu
Yatırım ve finans uzmanı Jim Rogers:
  -"Finasal kriz orman yangını gibi. Sonrasında oluşacak orman…

Yatırım ve finans uzmanı Jim Rogers: -"Finasal kriz orman yangını gibi. Sonrasında oluşacak orman daha güçlü olur, daha hızlı gelişir"

Dünyada "Emtia Gurusu" olarak tanınan yatırım ve finans uzmanı Jim Rogers, "Finansal kriz orman yangını gibidir. Sonrasında oluşacak orman daha güçlü olur, daha hızlı gelişir" değerlendirmesinde bulundu.
     Avrupa'da derinleşen krizin yansımalarını yorumlayan Rogers, "Sistemin çalışma şekline göre, eğer insanlar kaybediyorsa, bırakırsınız kaybederler. Daha sonra gelirsiniz ve herşeyi yeniden düzenlersiniz. İşin ehli insanlar devreye girer, yeni düzenlemeler yaparlar ve sağlam bir temelden yeniden başlarsınız. Bu binlerce yıldır bu şekilde süre gelmiş bir durum" dedi.
     Kişisel blogundan Avrupa'daki borç krizinin, Yunanistan'dan sonra, İspanya, Portekiz ve İtalya gibi çevre ülkeleri de etkilemeye başlamasının sonrasında, krizin etkilerini azaltmak için oluşturulan Avrupa Birliği kurtarma paketlerini sıkça ağır bir şekilde eleştiren Rogers, kişisel blogunda, "Finansal kriz orman yangını gibidir. Eğer ormanda yangın varsa, bu çok fenadır. Öte yandan, yangın ormanı kaplayan çalıları temizler. Yangın sonrasında oluşacak orman daha güçlü olur, daha hızlı gelişir" dedi.
     Avrupa'da iflasın eşiğinde olan ülkelere daha fazla yardım edilmemesini isteyen Rogers, "Fınansal krizlerde ve iflaslarda da durum böyledir. Herşeye yeniden başlarsınız ve herşey daha iyi olur" yorumunda bulundu.
     Rogers daha önce, "Yeni Avro, X, Y ve Z ülkelerinin ardı ardına Avro Bölgesi'nden ayrılmasıyla oluşacak. Almanya, Fransa, Finlandiya, Hollanda gibi geride kalan ülkeler güçlü ülkeler olacak" tahmininde bulunmuştu.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir