Yaşlı, hasta ve sakatlara beyanda kolaylık -Gelir İdaresi Başkanlığı, kira geliri elde eden 60 yaş…

  • Yazı boyutu
Yaşlı, hasta ve sakatlara beyanda kolaylık
  -Gelir İdaresi Başkanlığı, kira geliri elde eden 60 yaş…

Yaşlı, hasta ve sakatlara beyanda kolaylık -Gelir İdaresi Başkanlığı, kira geliri elde eden 60 yaş üzeri mükellefler ile özürlü mükelleflerden yaşlılığı, sakatlığı veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gelemeyecek durumda olanların, randevu almaları halinde adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olacak

Gelir İdaresi Başkanlığı, kira geliri elde eden 60 yaş üzeri mükellefler ile özürlü mükelleflerden yaşlılığı, sakatlığı veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gelemeyecek durumda olanların, randevu almaları halinde adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olacak.
     Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 2012 yılında, sahip oldukları mal ve hakları kiraya verenler, 1 Ocak-31 Aralık 2012 dönemine ait beyana tabi gayrimenkul sermaye iradı gelirleri için 1 Mart'tan başlayarak, 25 Mart akşamına kadar beyannamelerini vermeleri gerekiyor.
     Bu kapsamda sadece kira geliri elde eden 60 yaş üzeri mükellefler ile özürlü mükelleflerden yaşlılığı, sakatlığı veya hastalığı nedeniyle vergi dairesine gelemeyecek durumda olanların, randevu almaları halinde adreslerine gidilerek beyannamelerini doldurmalarına yardımcı olunacak. Bu işlem için ilgili mükellefler "444 0 189 Vergi İletişim Merkezi"ni (VİMER) arayarak randevu alabilecek.
    
    
    

Bu haberi 102 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir