YASED 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı -YASED Başkanı olarak son konuşmasını yapan İzzet Karaca:…

  • Yazı boyutu
YASED 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı
  -YASED Başkanı olarak son konuşmasını yapan İzzet Karaca:…

YASED 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı -YASED Başkanı olarak son konuşmasını yapan İzzet Karaca: -"Hukuk güvenliği, vergi, teşvikler, istihdam, eğitim, Ar-Ge ve teknolojinin kullanımı, çalışmalarımızda önceliklidir" -"Uluslararası sermayenin hassas olduğu bu konuda eksiklerin giderilmesi ve sorunların çözülmesi için yürütülen çalışmalara katkı ve desteğimizi sürdürmeye kararlıyız" -"Türkiye 2013 yıl başı itibariyle makro ekonomik veriler penceresinden bakıldığında pek çok ülkeden daha iyi durumdadır"

İzzet Karaca, Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkanı olarak yaptığı son konuşmasında, hukuk güvenliği, vergi, teşvikler, istihdam, eğitim, Ar-Ge ve teknolojinin kullanımının, çalışmalarında öncelik olduğunu belirterek, "Uluslararası sermayenin hassas olduğu bu konuda eksiklerin giderilmesi ve sorunların çözülmesi için yürütülen çalışmalara katkı ve desteğimizi sürdürmeye kararlıyız" dedi.
     Karaca, Uluslararası Yatırımcılar Derneği'nin (YASED) 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, derneğin, 220 üyesi ile Türkiye'ye gelmiş uluslararası sermayenin yaklaşık yüzde 75'ini teşkil ettiğini anımsatarak, 2013 yıl başı itibariyle makroekonomik veriler penceresinden bakıldığında, Türkiye'nin pek çok ülkeden daha iyi durumda olduğunu kaydetti.
     Yapısal reformlar ve iyileşen makro ekonomik göstergeler dolayısıyla küresel kriz sürecini daha kolay ve hızlı atlattıklarını anlatan Karaca, "Türkiye, dünyadaki olumsuz koşullara rağmen ekonomik büyüme kaydedebilmiştir. Fitch'in not artırımıyla olumlu trendinin ivme kazanacağına inanıyoruz. Yeni Teşvik Yasası'nın yatırımlara katkı sunacağını beklemekteyiz. Olası ikinci bir not artışıyla bu trend daha da güçlenecektir. 2012 yılında uluslararası doğrudan yatırımların globalde bir önceki seneye göre 1,6 trilyon dolardan 1,3 trilyon dolara düşmesi beklenmektedir" diye konuştu.
     Karaca, bu yıl uluslararası yatırımcılarının Türkiye'ye ilgisinin sürmesinin beklendiğini aktararak, bu yılın özelleştirme programı paralelinde, ihalelerin uluslararası yatırımcı ilgisiyle tamamlanması ve derecelendirme kuruluşlarından gelecek not arttırımı durumunda yatırım miktarının biraz daha artabileceğini vurguladı.
     Hukuk güvenliği, vergi, teşvikler, istihdam, eğitim, Ar-Ge ve teknolojinin kullanımının, çalışmalarında öncelikli olduğunu belirten Karaca, "Uluslararası sermayenin hassas olduğu bu konuda eksiklerin giderilmesi ve sorunların çözülmesi için yürütülen çalışmalara katkı ve desteğimizi sürdürmeye kararlıyız" dedi.
     Karaca, bu konuşmasının YASED Başkanı olarak yaptığı son konuşma olduğunu da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir