"Yaşamın Ta Kendisi Fotoğraf Sergisi" açıldı -Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve…

  • Yazı boyutu
"Yaşamın Ta Kendisi Fotoğraf Sergisi" açıldı
     -Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve…

"Yaşamın Ta Kendisi Fotoğraf Sergisi" açıldı -Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent'in objektifinden vahşi doğa fotoğrafları, "Yaşamın Ta Kendisi" sergisinde bir araya geldi

Vahşi doğa fotoğrafçılığı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ve vahşi yaşam fotoğrafçısı Süha Derbent'i "Yaşamın Ta Kendisi" sergisinde bir araya getirdi.
     Mustafa Koç ve Süha Derbent'in vahşi doğa fotoğraflarından oluşan sergi, 27 Şubat-27 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul Atlı Spor Kulübü'nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
     Pazartesi günleri dışında haftanın her günü açık olacak sergide yer alan fotoğrafların satışından elde edilen gelir, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı'na bağışlanacak.
    
     -"İnsanın doğa ile bire bir bütünleştiği bir atmosfer"-
    
     Serginin açılışı dolayısıyla İstanbul Atlı Spor Kulübü'nde bir kokteyl düzenlendi.
     Bu arada, sergiye ilişkin değerlendirmede bulunan Mustafa Koç, 2006 yılından bu yana Süha Derbent ile vahşi doğa fotoğrafları çekmek için Afrika'ya gittiklerini, Koç Topluluğu şirketlerinden Setur'un alternatif seyahatler programı Sedventure'ın da bu turların sonucunda oluştuğunu belirtti.
     Afrika yolculuklarının sonunda 2010 yılında "Karşılaşmalar" adlı sergisini açtığını ve aynı adlı kitabını yayınladığını hatırlatan Koç, bu kez de Sedventure programına katılan ve vahşi doğada fotoğraf çekme imkanı bulan kişilere ilham vermek için Süha Derbent ile bir araya geldiklerini ifade etti.
     Afrika'yı gizemli bir yer, vahşi doğa fotoğrafçılığını ise insanın doğa ile bire bir bütünleştiği bir atmosfer olarak tanımlayan Koç, "Vahşi doğada eğer fotoğraftan iyi bir sonuç almak istiyorsanız, tamamen hayvanların yaşadığı ortama riayet edip, disiplinli ve sabırlı bir şekilde fotoğrafları çekmeniz gerekiyor. Vahşi doğa fotoğrafçılığında doğayla özdeşleşmek mantığı bana ciddi bir haz veriyor, vahşi doğa fotoğrafçılığı benim için adeta bir meditasyon. Süha Derbent ile seyahatlerimiz sırasında vahşi doğadaki hayvanların mükemmellik derecesindeki yeteneklerine ve doğanın eşsiz dengesine hayran oldum" yorumunda bulundu.
     Afrika'da bugüne kadar Kenya, Tanzanya ve Botsvana'ya gittiğini dile getiren Koç, en zorlu çekimini leoparda yaşadığını, çekerken en keyif aldığı fotoğrafın ise aslan yavruları ve bir zebra sürüsünün nehirden su içerken yakaladığı görüntü olduğunu kaydetti.
    
     -Süha Derbent-
    
     Vahşi yaşam fotoğrafçısı ve Koç Topluluğu şirketlerinden Setur'un alternatif turlar programı Sedventure'ın danışmanı Süha Derbent ise, Mustafa Koç ile gerçekleştirdikleri seyahatlerdeki fotoğrafları sergilemenin kendisi için çok anlamlı ve özel olduğunu ifade etti.
     Setur Genel Müdürü Üstün Özbey de, Sedventure programı ile bugüne kadar birçok kişiye özel, doğa ve fotoğraf seyahati düzenlediklerini belirterek, yaptıkları seyahatlerin ardından pek çok katılımcılarının sergi açtığını ve bu sayının giderek arttığını vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 257 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir