Yaş sebze meyvede Mısır pazarı umudu -Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkan Vekili…

  • Yazı boyutu
Yaş sebze meyvede Mısır pazarı umudu
  -Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkan Vekili…

Yaş sebze meyvede Mısır pazarı umudu -Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Federasyonu Başkan Vekili Öztürk: "Mısır'da Türk ürünlerine çok büyük talep var, özellikle sebze ve meyvedeki bu talebi fırsata çevrilebiliriz"

Türkiye Sebze Meyve Komisyoncuları Federasyonu (TÜSEMKOM) Başkan Vekili Halil Öztürk, Mısır'da Türk ürünlerine çok büyük talep olduğunu, özellikle sebze ve meyvedeki talebin fırsata çevrilebileceğini söyledi.
     Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, sektör temsilcileriyle birlikte Mısır'ın Başkenti Kahire ve İskenderiye'de temaslarda bulunduklarını belirtti.
     Mısırlı işadamlarının ve firmaların Türkiye'nin ülkelerindeki pazara daha fazla girmesi gerektiğini aktardığını ifade eden Öztürk, "Mısır'da Türk ürünlerine çok büyük talep var, özellikle sebze ve meyvedeki bu talebi fırsata çevirebiliriz" dedi.
     Yunanistan'ın Avrupa Birliği üyesi ülke olması bakımından Mısır'a gümrüksüz mal satabildiğine dikkati çeken Öztürk, şöyle konuştu:
     "Bu nedenle Mısır'da Yunanistan'da üretilen ürünler hakim. Ancak bire bir görüştüğüm iş adamları Türkiye ile çalışmak istiyorlar. Dünyanın bir çok yerinde gördüğüm tanıtım eksikliğini maalesef Mısır'da da yaşıyoruz. Biz çok iyi bir tanıtımla Mısır pazarına hakim olabiliriz" diye konuştu.
     Öztürk, Denizli'nin ürün desenini tanıtma fırsatı bulduklarını, ürün deseninden etkilenen Mısırlı iş adamlarının gelecek aylarda Denizli'ye geleceğini sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 225 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir